Internet Explorer 5.0

Vyšší soutěže

Datum poslední aktualizace : 17.11.2019 Sekce : Vyšší soutěže
Mistrovství Čech mládeže do 8 let a do 10 let
Ve dnech 15.-17.listopadu 2019 se v Mostě konala Mistrovství Čech mládeže v nejmladších kategoriích do 10 let a do 8 let, jichž se zúčastnilo celkem 96 hráčů včetně 10 našich zástupců.
V kategorii do 10 let zvítězil Roman Popov z Unichessu Praha se ziskem 7,5/9 bodů, z našich zástupců byli nejúspěšnější Vojtěch Starý mezi chlapci se ziskem 6,5/9 bodů a Vanessa Stehlíková mezi dívkami se ziskem 4/9 bodů (oba Polabiny).
V kategorii do 8 let zvítězil Mikhail Artamonov z ŠK Molekuly se ziskem 7,5/9 bodu, z našich chlapců se nejvíce dařilo Tomáši Hrdličkovi ze Železných hor, který se ziskem 6,5/9 bodu obsadil pěkné páté místo !

Datum poslední aktualizace : 9.9.2019 Sekce : Vyšší soutěže
Mistrovství ČR mládeže v rapidu 2019 opět pozlacené !
Ve dnech 7.-8.září 2019 se v Třešti hrálo Mistrovství ČR mládeže v rapidu, kterého se ve třech chlapeckých a třech dívčích kategoriích zúčastnilo celkem 201 hráčů (+55 v doprovodném Openu) včetně 14 (+3 v Openu) našich zástupců.
A dařilo se zejména našim dívkám, které doslovně ovládly kategorii do 14 let ! Prvenství a zlato získala Tereza Radmila Šulcová se ziskem 8,5/9 bodu (!), třetí místo a bronz si vybojovala Adéla Třasáková (obě Polabiny) - Blahopřejeme !!! a na pátém místě skončila Viola Ruby Pejřimovská z Chotěboře.
V chlapeckých kategoriích už nikdo z našich zástupců na medaile nedosáhl. V desítce nejlepších skončili jen Rudolf Jun z Chotěboře (9.místo v H14), Karel Brožka (4.místo v H12) a Vojtěch Starý (7.místo v H10) - oba Polabiny.

Datum poslední aktualizace : 2.4.2019 Sekce : Vyšší soutěže
Zlato z Mistrovství ČR mládeže 2019 do 8 let !!
Ve dnech 30.-31.března 2019 se ve Frýdku-Místku konalo Mistrovství ČR mládeže do 8 let, kterého se zúčastnilo 74 chlapců a 21 dívek včetně 3 našich zástupců.
V turnaji chlapců získal zlatou medaili Jiří Bouška z Hlinska za suverénní vítězství málokdy vídaným ziskem 9/9 bodů a s odstupem 1,5 bodu před druhým v pořadí - Blahopřejeme !!! V desítce nejlepších skončil ještě Tobiáš Komárek ze Svitav (8.místo - 6 bodů) a vytáhl se i Mikuláš Křivský z Chotěboře (35.místo - 5 bodů).
V samostatném turnaji dívek jsme žádnou zástupkyni neměli.

Datum poslední aktualizace : 20.11.2018 Sekce : Vyšší soutěže
Medaile z Mistrovství Čech mládeže H/D 8 a H/D 10
Ve dnech 14.-18.listopadu 2018 se v Mostě uskutečnila Mistrovství Čech mládeže v kategoriích do 10 let a do 8 let, kterých se zúčastnilo celkem 95 nejmladších adeptů šachové hry.
V kategorii do 8 let jsme měli jen dva zástupce, ale oba získali medailové umístění - zlato za první místo bral Jiří Bouška z Hlinska a bronz za třetí místo patří Tobiáši Komárkovi ze Svitav - Blahopřejeme !!!
V kategorii do 10 let jsme měli 4 zástupce, kteří sice nezklamali, ale také nijak nevynikli.

Datum poslední aktualizace : 9.9.2018 Sekce : Vyšší soutěže
2x zlato z Mistrovství ČR mládeže v rapidu 2018 !
Mistrovství ČR mládeže v rapidu, které se konalo ve dnech 8.-9.září 2018 ve Žďáru n/S. se zúčastnilo celkem 258 hráčů včetně 15 našich zástupců a ti vybojovali hned dvě zlaté medaile za prvenství ve svých kategoriích. Zasloužili se o ně Karel Brožka v kategorii H10 a Tereza Radmila Šulcová v kategorii D12 (oba Polabiny) - Blahopřejeme !!!
Mezi desítkou nejlepších se umístili Michal Jareš (9 v H14), Adéla Třasáková (5 v D12) (oba Polabiny) a Viola Ruby Pejřimovská (6 v D12) z Chotěboře, nad 50% možných bodů získalo ještě dalších 5 našich zástupců.

Datum poslední aktualizace : 29.4.2018 Sekce : Vyšší soutěže
Mistrovství ČR mládeže do 8 let
Ve dnech 28.-29.dubna 2018 se ve Vyškově hrálo Mistrovství ČR mládeže do 8 let, kterého se zúčastnilo celkem 136 nejmladších adeptů královské hry včetně 7 zástupců našeho kraje.
Mezi chlapci kraloval nejvýše nasazený Václav Finěk z Liberce s plným počtem 9/9 bodů (!) před Vojtěchem Gorejem z Děčína a Michalem Švadlenkou z Kobylis, z našich zástupců byl nejúspěšnější Jiří Blouška z Hlinska. Vítězství mezi dívkami patřilo Viktorii Buchtové z Frýdku-Místku, naše dívky se neúčastnily.

Datum poslední aktualizace : 19.11.2017 Sekce : Vyšší soutěže
Mistrovství Čech mládeže H/D 10 a H/D 8
Ve dnech 15.-19.listopadu 2017 se v Harrachově uskutečnila Mistrovství Čech mládeže v kategoriích do 10 let a do 8 let, kterých se zúčastnilo celkem 115 hráčů včetně 9-ti našich zástupců.
V obou kategoriích naši zástupci sice nezklamali, ale k medailím měli hodně daleko. Umístění v závěru druhé desítky tabulky kategorie H/D 10 mohlo těšit jen Lukáše Nejedlého z Chotěboře, v kategorii H/D 8 však potěšilo jak 10.místo Vojtěcha Starého z Heřmanova Městce, tak zejména 6.místo Jiřího Boušky z Hlinska.

Datum poslední aktualizace : 10.9.2017 Sekce : Vyšší soutěže
Mistrovství ČR mládeže v rapidu 2017
Ve dnech 9.-10.září 2017 se v Mostě uskutečnilo Mistrovství ČR mládeže v rapidu kategorií chlapců H10,12,14 i dívek D10,12,14 za hojné účasti 199 hráčů z 86 oddílů/klubů celé ČR (doprovodný Open o 32 účastnících nepočítaje) ! A mezi nimi bylo také 14 mladých šachistů z našeho kraje, kteří se vrátili s jednou stříbrnou medailí (+ pěti účastmi v první desítce) !!
V kategorii H14 zvítězil Dominik Očko z Interchessu Frýdek-Místek (klub s 3-4 největší účastí na MČR - 7 hráčů), naši zástupci moc vidět nebyli (nejlépe skončil Lukáš Pavlíček z Poličky na 17.místě).
V kategorii H12 zvítězil Jakub Vojta ze Spartaku Vlašim, z našich zástupců byl nejúspěšnější Rudolf Jun z Chotěboře na pěkném 6.místě.
V kategorii H10 suverénně kraloval Filip Dolenský z Libštátu, náš Karel Brožka z Polabin (rovněž klub s 3-4 největší účastí na MČR - 7 hráčů) vybojoval stříbro - Blahopřejeme !!!
V kategorii D14 s velkým odstupem zvítězila Kristýna Laurincová z BŠŠ Frýdek-Místek (klub s nedostižně nejvyšší účastí na MČR - 20 hráčů !!), naše zástupkyně Veronika Holásková z Ústí n/O. a Tereza Šulcová z Polabin skončily na velmi pěkných 5 a 6.místě !
V kategorii D12 zvítězila Daniela Nagyová z Českých Budějovic jen na lepší pomocné hodnocení ze tří (!) medailistek, naše Adéla Třasáková z Polabin skončila 'za bednou' o pouhý půlbod na nevděčném 4.místě a pěkné 7.místo vybojovala i Viola Ruby Pejřimovská z Chotěboře.
V kategorii D10 zvítězila Sibyla Řezníčková z Tachova, pro naši jedinou zástupkyni Elišku Vágnerovou z Kunvaldu (23.místo) byl turnaj první a velmi těžkou zkouškou na celostátní úrovni.
Doprovodný Open se stal kořistí Pavla Flajšmana z Dvorce, náš Pavel Holásek z Ústí n/O. se musel spokojit až s druhým místem.

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.