Poslední aktualizace

Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Czech Open 2018 - doprovodné turnaje 29.7.2018

V mezidobí mezi nejvýznamnějšími turnaji a rovněž v dopoledních hodinách v době konání hlavních turnajů byla pro účastníky šachového festivalu připravena celá serie doprovodných turnajů, kterých se mohli zúčastnit všichni, kteří měli šachu stále málo.
Během těchto doprovodných turnajů se u šachovnic vystřídalo více než 1100 šachistů, převážně zahraničních - ti ale vyhráli takřka vše, co se dalo. K našim úspěchům patří pouze celkové prvenství v turnaji čtyřčlenných družstev mládeže, které získalo družstvo 2222 ŠK Polabiny A a dvě celkově třetí místa IM Jakuba Půlpána také z Polabin ve Fischerových šachách a v superbleskovém turnaji - Blahopřejeme !!!.

CZECH OPEN 2018 - doprovodné turnaje

F - otevřený turnaj čtyřčlenných družstev mládeže do 16 let

V letošním roce se turnaje čtyřčlenných družstev mládeže v rapidu zúčastnilo jen 17 družstev, z nichž 8 bylo zahraničních. Samostatné vítězství si vybojovali naši zástupci z 2222 ŠK Polabiny, když o jediný bod odsunuli dvě ruská družstva na druhé a třetí místo.

H – Otevřené mistrovství České republiky v bleskovém maratónu

Na startu bleskového maratónu se objevilo 88 hráčů (převážně zahraničních), ale turnaj dohrálo pouze 50 z nich. Vítězem se stal naturalizovaný GM Peter Michalík z Unichessu Praha, z našich zástupců nejvýše (na 28.místě) skončil Lukáš Starý z Heřmanova Městce.

I - otevřený bleskový k.o. turnaj

V základní kvalifikační skupině se prezentovalo jen 69 hráčů, z nichž se po 11 kolech nejlepších 8 hráčů kvalifikovalo do vyřazovacího KO finále. Do něho se však nedostal ani jediný český zástupce a vítězství slavil IM Viktor Skliarov (UKR).

J - otevřený ratingový turnaj se zápočtem na FIDE a LOK ČR

Příležitost k využití volného času s možností zisku některé z cen resp. vylepšení svého FIDE Ratingu využilo 57 hráčů. Vítězem sedmikolového turnaje se na lepší pomocné hodnocení stal ukrajinský IM Viktor Skliarov před nejlepším českým zástupcem GM Petrem Neumanem z DP Praha, z našinců byl nejúspěšnější Lukáš Pavlíček z Poličky na 4.místě.

K - Řešitelská soutěž

Řešitelské soutěže se letos zúčastnilo 26 řešitelů, mezi nimiž bylo i 8 českých zástupců. Prvenství vybojoval GM Andrej Selimanov (RUS), nejlepším z českých i našich řešitelů byl GM Martin Petr (10.místo).

L – Otevřené mistrovství České republiky v Bughouse

Otevřeného mistrovství ČR v Bughouse se pouze 10 dvojic, z nichž byla nejúspěšnější litevská dvojice Chocenka-Limontas, nejlepší českou dvojicí byli Jezbera-Šlesinger, naši hráči se turnaje nezúčastnili.

M - Otevřené mistrovství České republiky ve Fischerových šachách

Mistrovství ČR ve Fischerových šachách se uskutečnilo za účasti 30 hráčů, z nichž byl nejúspěšnější ukrajinský GM Vitaliy Bernadskiy následovaný nejlepším českým hráčem IM Radoslavem Doležalem z TJ Praha-Pankrác a nejlepším z našich zástupců IM Jakubem Půlpánem z Polabin.

N - otevřený superbleskový turnaj

Možnost vyzkoušet si "rychlou ruku" přilákala na start superbleskového turnaje 57 hráčů, z nichž byl nejúspěšnější IM Emil Mirzoev (UKR), nejlepším z českých i našich hráčů byl IM Jakub Půlpán z Polabin (3.místo).

O - Otevřený turnaj dvojic v rapid šachu

V turnaji dvojic v rapidu byli ze 36 dvojic nejúspěšnější IM Viktor Skliarov a IM Danilo Shkuran (UKR), z českých dvojic byli nejúspěšnější IM Radoslav Doležal a FM Jaroslav Kroužel (4.místo), z našich zástupců se nejvíce dařilo bratrům Jakubovi a Ondřeji Cachovým z Polabin (11.místo).

P - Otevřený bleskový turnaj dvojic

Na startu bleskového turnaje dvojic se prezentovalo jen 31 dvojic, z nichž na stupni vítězů nejvýše skončili ruští velmistři Evgeny Vorobiov a Kirill Bryzgalin, z čechů byli nejlepší Ondřej Macek a Jan Fiala (Rapid Pardubice), kteří byli i nejlepší naší dvojicí (9.místo).

Q1,Q2,Q3 - Seriál otevřených bleskových turnajů

Značnému zájmu se těšil seriál tří bleskových turnajů na 11 kol, kterých se zúčastnilo celkem 315 hráčů (97, 103 a 115). Podobně jako v minulých letech se tyto turnaje nesly ve znamení absolutní převahy zahraničních účastníků (zejména UKR a RUS), kteří na stupně vítězů nepustili nikoho dalšího. Z českých hráčů byli v popředí různí hráči (na 4.-12.místě), z našinců se nejčastěji prosadil Josef Sýkora z Rapidu Pardubice (kolem 30.místa).

R - Otevřený bleskový turnaj čtyřčlenných družstev

Zvýšený zájem byl letos o Bleskový turnaj čtyřčlenných družstev, kterého se zúčastnilo 28 převážně kombinovaných družstev. V turnaji suverénně s plným počtem bodů zvítězilo zahraniční družstvo Tsyklopy (UKR), na třetím místě skončilo kombinované česko-slovenské družstvo Tvoje máma - Your mama.

S – Otevřený turnaj v Raindropchess

Nečekaných 41 převážně českých účastníků si zkusilo zahrát turnaj v Raindropchess, což je hra mající se šachovou hrou společnou jen šachovnici a figurky, přesto si tento turnaj vyzkoušeli po jednom GM a IM (ale moc neuspěli).

T - Tematický turnaj

O úspěch na Tematickém turnaji se pokoušelo 35 převážně zahraničních hráčů, z nichž se vítězem stal IM Emil Mirzoev (UKR), nejlepším z českých zástupců byl FM Ondřej Kořínek z Hořic (4.místo) a z našinců to byl Jan Fiala z Rapidu Pardubice (28.místo).

U - Mistrovství světa v Polgár Superstar Chess

Mistrovství světa v Polgár Superstar Chess ani letos "netáhlo", o čemž svědčí účast pouhých 12-ti výhradně zahraničních hráčů, kteří se mezi sebou utkali dvoukolově a vítězem se opět stal Tom Shutzman (USA).

V - Otevřený turnaj v baskickém šachu

Turnaj v baskickém šachu letos přilákal na start 40 hráčů včetně několika GM a IM (dokonce i WGM Kateřinu Němcovou !), kteří opět obsadili všechny stupně vítězů. Nejlepším z českých zástupců se stal FM Ondřej Kořínek z Hořic (18.místo) a  nejlepším z našich zástupců byl Tomáš Veselý z Rapidu Pardubice (22.místo).

VIP turnaj v bleskové hře

Posledním "doplňkovým" turnajem byl opět VIP turnaj, kterého se zúčastnilo 14 hráčů. Vítězem se stal favorizovaný a jediný zahraniční účastník IM Sergej Bystrov (RUS) o bod před nejlepším českým hráčem, kterým byl pardubický Rudolf Diblík na druhém místě.

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.