Rozpis KP mládeže do 16-ti let na sezónu 2004/2005
1.
Základní ustanovení:
-
uskuteční se ve 4 kategoriích: A)
do 10-ti let (1996 a mladší)
B) do 12-ti
let (1995 a 1994)
C) do 14-ti
let (1993 a 1992)
D) do 16-ti
let (1991 a 1990)
-
všechny kategorie se budou hrát samostatně
-
v turnajích startují společně dívky i chlapci
-
v každé kategorii proběhnou 4 kvalifikační turnaje a 1
finálový
-
veškeré další informace budou vyvěšeny na webových stránkách
PDŠS: www.chesspce.cz a posílány e-mailem
případným zájemcům ze strany vedoucích, rodičů i hráčů
-
nejlepší hráči z finálového turnaje postoupí na Mistrovství
Čech, které se uskuteční na podzim roku 2005
-
počet postupujících bude upřesněn podle počtu zaregistrovaných
dětí k 28. 2. 2005
-
přihlášky, místo a datum konání, časový harmonogram a
další podrobnosti budou sděleny pořadateli jednotlivých turnajů
-
ve starších kategoriích mohou startovat i žáci mladší
za splnění jedné z těchto podmínek: 1.Talentovaná mládež, 2.Domácí hráč
2.
Kvalifikační turnaje:
-
otevřené pro registrované i neregistrované hráče PDŠS
-
podle platného soutěžního řádu se za vítězství přiděluje 1 bod
a za remízu 0,5 bodu.
-
je na pořadateli, zda se bude nasazovat pomocí počítače nebo
ručně, hrát se bude švýcarským systémem na 7 kol s časovým limitem 2 x 30
minut
-
o pořadí bude rozhodovat 1.Body, 2.Střední buchholz,
3.Buchholz, 4.Los
-
v případě ručního nasazování již nebudou prémie a
o pořadí bude rozhodovat 1.Body, 2.Progres, 3.Vzájemná partie, 4.Los
-
za umístění se budou přidělovat body pro 15 nejlepších takto:
1.místo 40 bodů, 2.místo 35 bodů, 3.místo 30 bodů,
4.místo 26 bodů, 5.místo 22 bodů, 6.místo 19 bodů,
7.místo 16 bodů, 8.místo 13 bodů, 9.místo 10 bodů,
10.místo 8 bodů, 11.místo 6 bodů, 12.místo 4 body,
13.místo 3 body, 14.místo 2 body, 15.místo 1 bod.
-
do celkového pořadí se započítají 3 nejlepší bodové zisky a
v případě rovnosti jejich součtu budou rozhodovat následující kritéria:
1.Součet partiových bodů z těchto 3 turnajů, 2.Nejlepší výsledek
(umístění) v jednotlivých turnajích, 3.Druhý nejlepší výsledek, 4.Los
-
jednotliví pořadatelé a přesné termíny budou známy do 15.10. na základě přihlášek do konkursů
s datem uzávěrky k 30.9.2004.
-
v jednom termínu by měly proběhnout společně vždy jen 2
kategorie (A a B nebo C a D), pouze v případě malého zájmu ze strany
pořadatelů budou přiděleny jednomu pořadateli všechny 4 kategorie
-
startovné pro hráče registrované v PDŠS 20,-Kč, pro
neregistrované 40,-Kč, přihlášeni po termínu příplatek + 20,- Kč, nepřihlášeni
příplatek + 40,-Kč.
-
dotace pro pořadatele z PDŠS činí 250,-Kč za kategorii
3.
Finálové turnaje:
-
jen pro včas přihlášené hráče splňující níže uvedená kritéria
účasti
-
ve všech kategoriích se zúčastní 8 hráčů a utkají se systémem
každý s každým s časovým limitem 2 x 1 hodina na partii
-
uskuteční se o 1 víkendu v květnu nebo červnu buď všechny
kategorie na jednom místě nebo odděleně
-
startovné nebude, pořadatel pro zájemce zajistí cenově
přiměřené ubytování a stravování
-
právo účasti budou mít ve všech kategoriích vítězové
jednotlivých kvalifikačních turnajů (1-4 hráči), v kategoriích C a D vždy
1 + 1 hráč s nejlepším ELO k 5. 1. 2005 a k 1. 5. 2005,
v obou kategoriích A a B přidělí 1 divokou kartu komise mládeže a ostatní
místa do počtu 8 v každé kategorii doplní hráči podle celkového pořadí
kvalifikačních turnajů
-
náhradníky budou tvořit hráči umístěni na dalších místech
-
o pořadí bude rozhodovat: 1.Body, 2.Sonenborn Berger,
3.Vzájemná partie, 4.Výsledek proti prvnímu, druhému, atd…, 5.Los
-
dotace pro pořadatele z PDŠS bude činit 500,- Kč za
každou kategorii