Poslední aktualizace

Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

CZECH OPEN 2007 - doprovodné turnaje 20.07.07

V pátek 20.7.2007 skončily v pardubické Aréně a Ideonu boje v posledním z 'doprovodných' turnajů 18. ročníku Mezinárodního šachového festivalu CZECH OPEN 2007. V jednotlivých turnajích se bojů zúčastnila celá řada hráčů našeho kraje, jejichž výsledky by se daly shrnout jako „střídavě oblačno“.

Ve čtvrtek 19

Otevřené mistrovství České republiky čtyřčlenných družstev

Prvnímu velkému turnaji dominovalo suverénně družstvo Dněpru, z českých družstev patří prvenství Slavii Hradec Králové. Z našich družstev skončilo nejlépe kombinované družstvo Eurokomplexu Pardubice na 7. místě, ostatní naši zástupci víceméně potvrdili předstartovní očekávání.

Otevřené mistrovství ČR v rapid šachu (součást světové série ACP TOUR)

Druhý největší vrchol festivalu se nesl ve znamení suverénního vítězství světové šestky Shakhrijara Mamedjarova, který získal plný počet 9 bodů !! Na druhém místě skončil Sergej Movsesjan a bronz spolu s titulem Mistra ČR bral další pardubák Viktor Láznička. V popředí startovního pole se umístili ještě Jiří Štoček, Jan Bernášek a Jan Votava, ostatní naši zástupci za nimi již poněkud zaostali.

V Mistrovství Evropy amatérů v rapidu se vyznamenali Sergej Petuchov (třetí v kategorii ELO FIDE do 2200) a Michal Horáček (vítěz kategorie ELO FIDE do 1800) – oba ŠK Rapid Pardubice, neztratili se ani další naši zástupci (především Pavel Just a Michal Zeinert – oba v první desítce kategorie ELO FIDE do 2200).

Otevřené mistrovství České republiky v bleskovém maratónu

Bleskový maraton byl tentokrát chudší co do počtu učastníků, kralovali mu ale stejně jako v letech minulých cizinci. Z našich zástupců dopadli nejlépe Martin Červený (7) a Michal Novotný (10), neztratili se ani Filip Vala (16), Michal Zeinert (17) a Luboš Ptáček (18).

Otevřený ratingový turnaj se zápočtem na FIDE a LOK ČR

Ratingový turnaj se již několik let nachází na okraji zájmu a ani letos tomu nebylo jinak. Ve startovním poli dominovali ruští zástupci IM Chetverik a GM Styrenkov, mezi něž se vklínil litoměřický Jan Bartoš, z našich zástupců byli nejlepší Jiří Korol na 24. a Marcel Bednář na 27. místě.

III. Mistrovství Evropy v řešení šachových skladeb

Řesení šachových skladeb dlouhodobě nepatří k zálibám šachistů našeho kraje a také se ho nikdo nezúčastnil – ostatně celá česká účast nebyla ani početná a rovněž ani příliš úspěšná.

Otevřené mistrovství České republiky v bughouse (mezinárodní forma holanďanů)

Také holanďany nepatří k velkým zálibám našich hráčů. Čest českých zástupců zachraňovali hradečtí hráči Jezbera se Šlezingerem, naše účast byla víceméně symbolická.

Otevřené mistrovství České republiky ve Fischerových šachách (Memoriál Vladimíra Nováka)

Turnaj ve Fisherových šachách se pomalu stává doménou českých hráčů – David Navara zopakoval loňské vítězství a i na dalších medailových postech byli „staří známí“ Marek Vokáč a Josef Přibyl. Z našich hráčů tato disciplina nikoho na start nepřilákala.

Otevřený superbleskový turnaj

Superbleskový turnaj byl ozdoben startem Shakhrijara Mamedjarova, který po menším zaváhání v kvalifikaci už ve finale neztratil ani jedinou remizu. Naši zástupci v kvalifikaci obsadili nejlépe 22. (Petr Martin) a 33. místo (Šír Zbyněk), na finale to však nestačilo.

Otevřený turnaj dvojic v rapid šachu

Rapid dvojic si své místo ve startovním poli teprve hledá a účast v něm nebyla příliš vysoká. Startovnímu poli dominovali cizinci, z našich zástupců dopadla nejlépe kombinovaná dvojice Petr – Kaňovský, která skončila na 5. místě.

Otevřený bleskový turnaj dvojic

Také bleskový turnaj dvojic si svou klientelu teprve hledá – v popředí byli opět cizinci, naše nejlepší dvojice Pisk – Laušman skončila až na 10. místě.

Otevřený turnaj čtyřčlenných družstev mládeže do 16 let

Tradiční turnaj družstev mládeže měl také již tradičního ruského vítěze, na druhém místě se však umístilo družstvo Jiskry Hořice ! Z našich zástupců se nejlépe umístil celek ŠK+DDM Vysoké Mýto na 7. místě, ostatním se už tolik nedařilo.

Mistrovství světa školních týmů

Mistrovství světa školních týmů se hrálo ve čtyřech kategoriích (10, 12, 14 a 16 let), ale na startu se objevilo pouhých 20 družstev. Účast našeho jediného družstva byla opět víceméně jen symbolická.

Mistrovství dětských klubů

Deset účastníků Mistrovství školních klubů není ani pro začátek nic moc a to účast ještě zachraňovala hned 4 družstva místního klubu DDM+2222 ŠK Polabiny. Ani tato masová účast nám však žádnou radost neudělala – kvantita se dosud nepřeměnila v žádoucí kvalitu.

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.