Poslední aktualizace

Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Czech Open 2011 - doprovodné turnaje 01.08.11

Volný čas mezi jednotlivými vrcholy festivalu (družstva, rapid, hlavní turnaje) byl i tentokrát vyplněn celou řadou doplňkových turnajů. Našincům se v nich dařilo pouze v bleskovém maratonu, když Martin Červený a Michal Novotný (oba Polabiny) získali první dvě místa v Mistrovství ČR - Blahopřejeme !!

H – Otevřené mistrovství České republiky v bleskovém maratónu

V tomto turnaji dosáhli na medaile i naši hráči – Mistrem ČR v bleskovém maratonu se stal Martin Červený před svým oddílovým kolegou Michalem Novotným (oba Polabiny), do finalové skupiny se probojovali i další našinci (Luboš Ptáček z Vysokého Mýta a Michal Horáček z Bohemie Pardubice).

I - otevřený bleskový k.o. turnaj

Z našich nepříliš početných zástupců byl nejlepší Pavel Vodička z Bohemie Pardubice na 24.místě, do finalové osmičky se nikdo nedostal.

J - otevřený ratingový turnaj se zápočtem na FIDE a LOK ČR

První z doprovodných sedmikolových ratingových turnajů byl plně v režii zahraničních účastníků, z našich zástupců se slušně umístil jen Stefan Michlian z Bohemie Pardubice na 22.místě, ostatní se většinou skromně krčili až ve druhé polovině startovního pole.

K - otevřený ratingový turnaj se zápočtem na FIDE a LOK ČR

Druhý z doprovodných sedmikolových ratingových turnajů byl méně početný, což umožnilo Emanuelovi Veselému z Rapidu Pardubice umístění na výborném 6.místě, další ale (až na výjimky) opět skončili v druhé polovině turnaje.

L – Otevřené mistrovství České republiky v bughouse (mezinárodní forma holanďanů)

Do finale turnaje v holanďanech se probojovala i pardubická dvojice Michal Novotný – Martin Šklíba, nicméně tam skončila až na 9.místě.

M - Otevřené mistrovství České republiky ve Fischerových šachách, Memoriál Vladimíra Nováka

Turnaje ve Fischerových šachách se zúčastnil pouze Marian Sabol z Vysokého Mýta a skončil přesně v polovině tabulky.

N - otevřený superbleskový turnaj

Ve tříminutovém blicáku se z kvalifikace do finalových skupin nikdo z našinců neprosadil, když nejlepší z nich Petr Pisk z Rapidu Pardubice skončil až na 24.místě.

O - Otevřený turnaj dvojic v rapid šachu

Z našich hráčů se v rapidu dvojic nejlépe umístil Pavel Just z Polabin ve dvojici s němcem Weinsteinem na 12.místě, ostatním se už tolik nedařilo.

P - Otevřený bleskový turnaj dvojic

V tomto turnaji dobře zahrála polabinská dvojice Jan Macháň – Daniel Kožúšek, která skončila na 11.místě, ostatním se stejně jako v rapidu dvojic moc nedařilo.

Q1,Q2,Q3 - Seriál otevřených bleskových turnajů

Všech tří turnajů se zúčastnil nezmar Arnošt Zeman z Poličky, s výsledky kolem 50% bodů však určitě moc spokojený nebyl.

R - Otevřený bleskový turnaj čtyřčlenných družstev

V tomto turnaji jsme měli jen dvě družstva, z nichž o něco úspěšnější byla Bohemia Pardubice na celkově 11.místě.

S - otevřený turnaj čtyřčlenných družstev mládeže do 16 let

V soutěži družstev mládeže z našeho „čtyřlístku” uspěly jen Polabiny A na 6.místě, další byli opět na chvostu tabulky.