Poslední aktualizace

Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Czech Open 2012 - doprovodné turnaje 28.07.12

Součástí šachového festivalu Czech Open je každoročně celá řada doprovodných turnajů, ve kterých nechybí ani naši zástupci. Letos se jim však (až na světlé výjimky) příliš nedařilo.

CZECH Open 2012 – doprovodné turnaje (celkem 15 turnajů)

H - Otevřené mistrovství ČR v bleskovém maratónu – Memoriál Otty Gutdeutsche

Mezi 68 účastníky bleskového maratonu se našlo i několik našich vytrvalců, z nichž nejlépe skončil FM Martin Červený z Polabin na sedmém místě (třetí v MČR !), do dvacítky nejlepších se vešli ještě Luboš Ptáček z Vysokého Mýta (15), David Výprachtický ze Žamberka (17) a Michal Horáček z Bohemie Pardubice (20).

I - Otevřený bleskový k.o. turnaj

Největší šanci dostat se mezi 60 účastníky jedenáctikolového švýcaru v blesku mezi finalovou osmičku měl z našinců jen Jaroslav Zelenka z Bohemie Pardubice, avšak ani drtivý závěr mu nestačil na víc než 10.místo.

Otevřené ratingové turnaje - zápočet na ELO FIDE a LOK ČR

J - Infinity Open

První z doprovodných ratingových turnajů byl početně i kvalitativně velice slušně obsazen a to zejména díky zahraničním účastníkům. Ti také turnaj zcela ovládli, když nejlepší z našich Václav Pekař z Litomyšle skončil jako pátý na děleném 1.-6.místě se slabším pomocným hodnocením. Slušný turnaj odehráli i Jan Macháň z Polabin na 13.místě a Ondřej Kraus s Davidem Zoubkem (oba Rapid Pardubice) na 16. a 17.místě.

K – STEN.cz Open

Druhý z doprovodných ratingových turnajů byl oproti tomu prvnímu výrazně slabší především díky minimální účasti zahraničních hráčů a i účast byla poloviční. Toho využili domácí zástupci Rapidu Pardubice k úspěšnému útoku na medailové pozice – Ondřej Kraus bral zlato a Radek Svítil bronz.

L - Otevřené mistrovství ČR v bughouse (mezinárodní forma holanďanů)

Tato disciplina v našem kraji asi „moc nefrčí“, protože jediní dva naši zástupci Stodola M. a Stodola J. z Poličky skončili až na posledním místě.

M - Otevřené mistrovství ČR ve Fischerových šachách – Memoriál Vladimíra Nováka

Fisherovy šachy přitáhly na start pouhých 40 hráčů nejrůznějších výkonností – od supervelmistra až po hráče bez ratingu, z  našinců se do popředí podle očekávání prosadili jen GM Martin Petr z Rapidu Pardubice na sedmém a FM Marian Sabol na osmém místě.

N - Otevřený superbleskový turnaj

Superbleskový turnaj se stal doménou zahraničních účastníků, našinci se tomuto turnaji vyhnuli.

O - Otevřený turnaj dvojic v rapid šachu

Mezi 37 dvojicemi se v rapidu na 7 kol prosadili i naši zástupci – na 3.místě skončila kombinovaná dvojice IM Vojtěch Plát – FM Michal Novotný, čtvrtí byli bratři Jakub a Matěj Půlpánovi z Polabin a na sedmém místě skončili David Zoubek s Alešem Novotným z Rapidu Pardubice.

P - Otevřený bleskový turnaj dvojic

Pouhých 26 dvojic (z toho více než polovina zahraničních) dávalo tušit, že zde nám  „pšenka nepokvete“ – nejlepší z našich byla mladá dvojice Kraus/Tran Linh z Rapidu Pardubice až na 14.místě.

Seriál otevřených bleskových turnajů - 3 samostatné turnaje

Q1 – Auto in Open 1

První ze serie bleskových turnajů se jen hemžil cizinci, mezi nimiž se mi žádného našince nepodařilo najít.

Q2 – Auto in Open 2

I druhý turnaj v blesku ovládli cizinci, ale už se mezi nimi pár našinců ukázalo – nejlepším z nich byl Sergej Petuchov z Rapidu Pardubice na 13.místě.

Q3 - Auto in Open 3

A také třetí turnaj v blesku byl plný cizinců a naši se mezi nimi zase ztráceli – nejlepší byl opět Sergej Petuchov z Rapidu Pardubice, ale tentokrát až na 24.místě.

R - Otevřený bleskový turnaj čtyřčlenných družstev

Soutěž čtyřčlenných družstev v blesku přivítala na startu 23 družstev ve dvou kvalifikačních skupinách, z nichž se do osmičlenného finale z našinců probojovalo jen družstvo Polabin (spíše však kombinované družstvo Rychnova a Hořic) a skončilo zde na čtvrtém místě.

S - Otevřený turnaj čtyřčlenných družstev mládeže do 16 let

Také v turnaji čtyřčlenných družstev mládeže hrála zahraniční družstva „přesilovku“ a naši jen paběrkovali – jako nejlepší skončili zástupci Polabin na pátém místě.