27.12.2019
Poslední aktualizace
Optimalizováno pro
Internet Explorer 5.0
Ve dnech 20.-28.srpna 2016 se v Rychnově n/Kn. uskutečnilo Mistrovství ČR seniorů pro rok 2016, kterého se ve třech turnajích zúčastnilo celkem 149 hráčů včetně 20 našich zástupců, kteří však tentokrát žádnou 'díru do světa' neudělali. V 'nejmladší' kategorii nad 50 let zvítězil CM Zdeněk Urban z Jičína, který nechal za sebou na druhém místě našeho čerstvého padesátníka FM Mariana Sabola z Vysokého Mýta až na druhé pomocné hodnocení. 'Hlavní' kategorie nad 60 let se stala kořistí ukrajinského FM Yrije Vorobyova, nejlepším z následující čtveřice českých hráčů byl Miloslav Pilař z pražského Vyšehradu a nejlepším našincem byl Oldřich Lorenc z Poličky na osmém místě. Vítězem kategorie nad 70 let se stal favorizovaný Rudolf Mesiarik z Havířova, který měl nejlepší pomocné hodnocení z plné trojice hráčů se stejným počtem bodů, nejlepším z našich zástupců byl Pavel Hamrlík ze Žamberka na 27.místě.
Mistrovství
ČR seniorů 2016
Organizátor : Region Panda
Rychnov n. K.
Federace :
Česká republika ( CZE )
Ředitel
turnaje : Jiří Daniel
Hlavní
rozhodčí : Jiří Daniel
Rozhodčí :
Martin Šmajzr
Bedenkzeit :
90 min + 30s/tah
Místo :
Pelclovo divadlo Rychnov nad Kněžnou, Panská ulice
Datum od :
2016/08/20 Datum do 2016/08/28
Kategorie nad 50 let
Poř.
St.č.
Jméno
FED
Rtg
Klub/Místo
Body
PH 1
PH 2
PH 3
1
3
CM
Urban Zdeněk
CZE
2153
ŠK AD Jičín
8
36
48
41
2
1
FM
Sabol Marian
CZE
2337
ŠK Vysoké Mýto
8
36
47,5
40,5
3
4
FM
Kozák Miloš
CZE
2145
ŠK Slavoj Litoměřice, O.S.
6
38
50
32
4
6
Mohapl Petr
CZE
2098
Tatran Litovel
5,5
36
46,5
22,25
5
2
FM
Bartoš Jan
CZE
2156
Unichess
5
36,5
49
23,25
6
8
Eliáš Miroslav
CZE
2047
TJ Baník Sokolov Šo
5
35,5
46
21
7
9
CM
Petras Milan
CZE
1963
ŠK Bohnice
5
34,5
44,5
21,25
8
12
Pociejowski Marek
POL
1851
5
31
42
19,75
9
7
Siebenbürger
Vlastimil
CZE
2068
TJ Žďár nad Sázavou
4,5
37,5
49,5
19,75
10
10
Humlíček Vojtěch
CZE
1963
Sokol Hradec Králové
4,5
35,5
47
18,25
11
5
Fiedler Bedřich
CZE
2114
ŠK Lípa
4,5
33
42
19,25
12
17
Kořínková Eva
CZE
1740
TJ Žďár Nad Sázavou
4,5
32,5
41
19,25
13
14
Marinov Peter
CZE
1763
TJ Spartak Choceň
4,5
30,5
38,5
16
14
11
Stuchlý Jaroslav
CZE
1871
ŠK Slovan Jirkov
4,5
30,5
38
16,5
15
15
Papáček Miloš
CZE
1752
TJ Spartak OEZ Letohrad
4
29
40
14,5
16
19
Cvejn Jaroslav
CZE
1682
TJ Spartak Rychnov nad Kněžnou
4
26
33
12,25
17
13
Zmeškal Stanislav
CZE
1790
ŠK Slovan Jirkov
3,5
28
38
11
18
24
Lorencová Jitka
CZE
1552
TJ Spartak OEZ Letohrad
3,5
27
34
11
19
23
Volfová Milena
CZE
1556
TJ Union Plzeň
3,5
26
32,5
10,75
20
22
Plachetka Milan
CZE
1598
Sokol Javornice
3,5
25,5
32,5
11
21
18
Zoufalý Petr
CZE
1688
TJ Baník Sokolov Šo
3
28
35,5
8,5
22
20
Přívozník Luboš
CZE
1640
ŠO Praga Praha
3
27,5
35
10,5
23
21
Ruffer Václav
CZE
1610
TJ Spartak Rychnov nad Kněžnou
2,5
26
33,5
6,25
24
16
Doležal Rudolf
CZE
1747
ŠK Valdštejn Cheb
2
30
38
5
Kategorie nad 60 let
Poř.
St.č.
Jméno
FED
Rtg
Klub/Místo
Body
PH 1
PH 2
PH 3
1
3
FM
Vorobyov Yrij
UKR
2160
7
39,5
49,5
37,75
2
2
Pilař Miloslav
CZE
2173
ŠK Sokol Vyšehrad
6,5
40,5
52,5
36,5
3
1
IM
Přibyl Josef
CZE
2266
TJ Neratovice
6,5
39
50,5
35
4
5
Jablečník Gustav
CZE
2108
ŠK Loko Praha Z.S.
6,5
36
46
32,75
5
9
Drábek Miloslav
CZE
2078
Šachklub Písek
6,5
35,5
45,5
33,25
6
10
Novotný Josef
CZE
2078
Region Panda, z.s.
6
41,5
52
33
7
4
Mlýnek Petr
CZE
2153
ŠK Duras Bvk
6
38
49,5
31,75
8
12
Lorenc Oldřich
CZE
2063
TJ Štefanydes Polička
6
37,5
48
30,75
9
29
Bříza Jiří
CZE
1904
Tatra Kopřivnice
6
36,5
47
29,5
10
14
Ondreját Miroslav
CZE
2028
TJ Baník Sokolov ŠO
6
35
45
29
11
8
Juříček Stanislav
CZE
2082
Zbrojovka Vsetín
6
34
44,5
28,25
12
19
Just Pavel
CZE
1971
2222 ŠK Polabiny, z.s.
6
33,5
44
28,75
13
25
Růčka Alois
CZE
1927
Sokol Hutisko-Solanec
5,5
39
48
26
14
7
Pospíšil Evžen
CZE
2097
Klub Šachistů Říčany 1925
5,5
38,5
48,5
28,25
15
18
Doležal Radoslav
CZE
1974
ŠS Kostelec Nad Černými Lesy
5,5
37,5
48,5
28,5
16
13
Uhmann Jan
CZE
2063
ŠK Hustopeče
5,5
37,5
47
26,5
17
16
Trojan Luboš
CZE
1989
2222 ŠK Polabiny, z.s.
5,5
36
45,5
23,5
18
6
Salač Jiří
CZE
2102
TJ Praha-Pankrác
5,5
34,5
44,5
25,25
19
22
Šobotník Petr
CZE
1947
TJ Bohemians Praha
5,5
33,5
43,5
25,5
20
50
Wiedermann Jan
CZE
1779
TJ Baník Habartov
5
36
46
22,5
21
33
Diviš Libor
CZE
1880
ŠK Bystrc Oilers
5
35,5
45,5
23,5
22
23
Šíbl Václav
CZE
1944
ŠK Valdštejn Cheb
5
35
44,5
23,25
23
42
Sedláček Jan
CZE
1839
ŠK DDM Třebechovice pod Orebem
5
34
41
19,5
24
24
Švéda Jiří
CZE
1930
TJ ŠK DUE POP Uničov
5
33,5
43
19,5
25
15
Hlaváč František
CZE
1989
ŠK Global Sokolov
5
32,5
41,5
22,75
26
21
Kohout Jan
CZE
1963
ŠK AD Jičín
5
32
42
20,75
27
26
Novotný Jaroslav
CZE
1926
TJ Desko Liberec
5
32
41,5
19,25
28
27
Mašek Jan
CZE
1911
Šachový oddíl TJ DUKLA Praha
5
31,5
41,5
19,75
29
30
Pavliš Jaromír
CZE
1903
TJ Žďár Nad Sázavou
5
31
39
18,25
30
32
Innemann František
CZE
1887
TJ Spartak Vlašim
5
30
39
20,25
31
37
Kočí Ladislav
CZE
1862
TJ ŠK DUE POP Uničov
5
29,5
38,5
18,75
32
28
Vlachopulos Georgis
CZE
1908
Sokol Vrbno P/P
5
29
39,5
19,75
33
20
Přibyl Jaroslav
CZE
1964
TJ Baník Sokolov ŠO
5
28
35,5
19
34
43
Peřík Alois
CZE
1829
TJ Mariánské Hory
4,5
36
46
21,25
35
46
Tsapanidis Vasilis
CZE
1817
ŠK Lípa
4,5
35
44,5
20
36
38
Lexa Václav
CZE
1860
TJ Sokol Praha-Vršovice
4,5
34,5
41,5
18
37
40
Franc Lubor
CZE
1843
Sokol Kolín
4,5
33,5
42,5
17,5
38
56
Vlachopulos Elefteris
CZE
1736
ŠO Tj Karolinka
4,5
31,5
41
19,25
39
11
Chládek Václav
CZE
2071
ŠK GARDE Lipovec
4,5
31
40
19,75
40
55
Brhlík Antonín
CZE
1738
Tj Kavalier Sázava Z.S.
4,5
31
40
18
41
31
Jirásek Jiří
CZE
1899
ŠK Slovan Jirkov
4,5
31
38,5
16,5
42
52
Kasík Miroslav
CZE
1752
TJ Sokol Plzeň-Letná
4,5
30,5
39,5
16,75
43
17
Zbořil Jaroslav
CZE
1980
TJ Baník Sokolov ŠO
4,5
30
38
18,75
44
36
Klimeš Jiří
CZE
1868
T.J. Sokol Šumperk
4,5
30
38
16,75
45
44
Pittermann Jan
CZE
1825
ŠK Global Sokolov
4,5
29
38
17,5
46
51
Kindl František
CZE
1760
TJ Baník Sokolov ŠO
4,5
29
37,5
17,75
47
34
Obůrka Vladislav
CZE
1879
TJ Žďár Nad Sázavou
4,5
28,5
37
16,5
48
39
Pokorný Jan
CZE
1853
SK Oaza Praha
4
35,5
45
17,75
49
49
Veselý Emanuel
CZE
1784
Sokol Lázně Bohdaneč
4
34
43,5
19,5
50
61
Istel Oldřich
CZE
1686
ŠO Praga Praha
4
34
43
16,75
51
47
Majerik Vladimír
CZE
1811
ŠK Union Louny
4
33,5
43
18,5
52
57
Dvořák Eduard
CZE
1727
ŠO Kunvaldská a.s. Kunvald
4
32
41
17,25
53
48
Kolek Josef
CZE
1796
TJ Slovan Ivančice
4
32
39
11,5
54
62
Bukáček Lubomír
CZE
1684
TJ Žďár Nad Sázavou
4
31
40
15,5
55
53
Bainhofner Jiří
CZE
1749
ŠK Praha-Smíchov
4
27,5
35
11,25
56
73
Vejvoda Jindřich
CZE
1572
Sokol Kolín
4
27
33
11
57
41
Řehák Jiří
CZE
1841
TJ Spartak Oez Letohrad
3,5
32,5
42
13
58
58
Palla Rostislav
CZE
1723
TJ Spartak Rychnov nad Kněžnou
3,5
32,5
40,5
13,75
59
67
Švec Luděk
CZE
1639
TJ Desko Liberec
3,5
30,5
38,5
13,25
60
45
Portych Václav
CZE
1822
ŠK Lípa
3,5
30,5
38,5
13
61
63
Hovad Václav
CZE
1678
TJ Spartak Rychnov nad Kněžnou
3,5
29,5
38
13,5
62
74
Pilík Jaroslav
CZE
1564
ŠK Valdštejn Cheb
3,5
28,5
36,5
12
63
66
Kořínek Jaroslav
CZE
1640
TJ Mariánské Hory
3,5
27,5
35,5
11,75
64
68
Rychtecký Pavel
CZE
1628
ŠK Teplárna Praha-Malešice
3,5
26
33,5
9
65
80
Kopij Jozef
POL
1307
3,5
26
32
8
66
70
Střelec Ladislav
CZE
1607
ŠK 64 Brno
3,5
25,5
34
9,25
67
79
Sulot Zdzislaw
POL
1364
3,5
24,5
30,5
9,75
68
65
Tejček Bohumil
CZE
1652
TJ Baník Sokolov ŠO
3
30,5
38,5
11,25
69
59
Nigrin Jiří
CZE
1706
Sokol Pečky
3
28,5
36,5
10
70
60
Janeček František
CZE
1695
TJ Spartak Choceň
3
28
34
7,25
71
75
Urbanec Vladimír
CZE
1509
ŠK Střelice
3
26
33
6,5
72
77
Jesenský Jaromír
CZE
1492
ŠK Slavoj Litoměřice, o.s.
3
24,5
31
7,75
73
54
Splítek Luboš
CZE
1745
ŠK Lípa
2,5
34
43
11,25
74
64
Ondřich Jan
CZE
1674
USK Praha
2,5
21,5
28,5
4,5
75
76
Rosendorf Oldřich
CZE
1500
Tj Baník Sokolov ŠO
2
25,5
31,5
4,25
76
71
Mlynář Miroslav
CZE
1586
ŠO Kunvaldská a.s. Kunvald
2
24,5
30
2,5
77
69
Bartoš Pavel
CZE
1612
ŠK Liběhrad Libčice n. Vlt.
1,5
29,5
37,5
5,5
78
78
Mička Josef
CZE
1394
TJ Žďár Nad Sázavou
1,5
25,5
32
1,75
79
72
Lacko Dušan
CZE
1583
Šachy Zastávka
0
31,5
40,5
0
80
35
Zapletal Milan
CZE
1872
ŠK Šternberk
0
31,5
38,5
0
Kategorie nad
70 let
Poř.
St.č.
Jméno
FED
Rtg
Klub/Místo
Body
PH 1
PH 2
PH 3
1
1
Mesiarik Rudolf
CZE
2092
TJ Slovan Havířov
7
39
50,5
38
2
7
Jaček Miloslav
CZE
1977
Sokol Mladá Boleslav
7
38,5
49,5
36
3
5
Chmelík Jiří
CZE
2013
TJ Sokol Litvínov-Lom.
7
38
49,5
38,25
4
3
Most Zdeněk
CZE
2038
ŠK Caissa Nová Role
6
35,5
45
28,75
5
6
Macura Emil
CZE
1985
Fatra Slavia Napajedla
6
35
45,5
30
6
2
Pecka František
CZE
2057
Šachový klub Slovan Jirkov
6
33,5
45
28
7
9
Fišer Jiří
CZE
1952
Unichess
5,5
40
51,5
29,5
8
13
Truksa Václav
CZE
1883
ŠK Tachov
5,5
37,5
48
26,5
9
12
Tejkal Jiří
CZE
1910
Šachový klub Praha 4
5,5
34,5
45
25,75
10
20
Haderka Karel
CZE
1803
Tatran Litovel
5
37,5
46,5
20,5
11
4
Vítek Václav
CZE
2035
ŠK Valdštejn Cheb
5
36
47
23,5
12
11
Holeček Vladimír
CZE
1921
Beskydská Šachová Škola Z.S.
5
36
46,5
23
13
23
Folta Jaroslav
CZE
1767
ŠK Global Sokolov
5
35,5
47
24,25
14
15
Pavlů Jiří
CZE
1850
T.J. Sokol Šumperk
5
35
45
22,5
15
8
Skokan Zdeněk
CZE
1967
ŠK Valdštejn Cheb
5
34,5
45,5
24
16
14
Láska Zdeněk
CZE
1869
ŠK Kovohutě Příbram
5
32,5
43
21,75
17
19
Tolar Jan
CZE
1815
TJ Sokol Praha-Vršovice
5
31,5
42
21,25
18
32
Bíža Miroslav
CZE
1659
Tatra Kopřivnice
5
31
39
19,5
19
26
Košek Lubomír
CZE
1737
ŠK Karlovy Vary
5
30
38,5
17
20
38
Brňák Jan
CZE
1595
ŠK Slavie Děčín
5
29,5
38
20,25
21
22
Mutina Antonín
CZE
1784
VOKD Poruba
4,5
34,5
44,5
18
22
36
Matoulek Jaroslav
CZE
1616
ŠK DDM Kostelec nad Orlicí
4,5
34
43
20
23
18
Zikmund Jaroslav
CZE
1830
ŠK DDM Kostelec nad Orlicí
4,5
33,5
43
19,25
24
25
Vlasák Ladislav
CZE
1756
TJ Slavia Hradec Králové
4,5
32
40,5
19,75
25
10
Laszkiewicz Jerzy
POL
1941
4,5
29
37,5
18
26
31
Feldvábl Vilém
CZE
1663
TJ Náměšť n/Oslavou
4,5
27
34,5
14,75
27
17
Havrlík Pavel
CZE
1833
SK Žamberk
4
33
41,5
16,75
28
21
Glembek Bohumír
CZE
1798
ŠK Ústí Nad Orlicí
4
33
40,5
15,25
29
41
Glacner Karel
CZE
1552
ŠK Bystrc Oilers
4
32,5
41,5
16,5
30
33
Malý Jiří
CZE
1657
CHESS MOST
4
31,5
39,5
14,75
31
34
Jedlička Eduard
CZE
1632
ŠK Svitavy
4
28
35,5
13
32
29
Palla Stanislav
CZE
1690
TJ Lanškroun
4
27,5
34,5
13,5
33
42
Kuřil Rudolf
CZE
1545
Tatran Poštorná
3,5
29
36,5
12,75
34
27
Abraham Karel
CZE
1707
ŠK Merkur Kladno
3,5
29
36,5
11,25
35
39
Ralik Oliver
SVK
1593
3,5
29
36
10,5
36
24
Reichmann Pavel
CZE
1763
T.J. Sokol Šumperk
3,5
27,5
36
11
37
30
Labík Jaroslav
CZE
1674
ŠK DDM Kostelec nad Orlicí
3,5
27
34,5
12,25
38
35
Tobiška Jaroslav
CZE
1624
ŠO Kunvaldská a.s. Kunvald
3,5
23,5
30,5
7,5
39
40
Sládek Jaroslav
CZE
1592
ŠK AD Jičín
3
27,5
34,5
8
40
37
Nosek Jiří
CZE
1609
Sokol Hradec Králové
3
26,5
33,5
10,5
41
44
Michalička Václav
CZE
1464
ŠO Kunvaldská a.s. Kunvald
2,5
26
32
6,5
42
43
Horák Jaroslav
CZE
1514
Gambit Jihlava
2,5
25
31,5
5,25
43
28
Svatoš Zdeněk
CZE
1704
ŠK Svitavy
2
28,5
37
3,5
44
45
Houška František
CZE
1177
TJ Štefanydes Polička
2
25
32,5
4
45
16
Tomandl Vladimír
CZE
1849
TJ Ostrov
1,5
33
43
6,5
Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera .