Czech Open 2016 - doprovodné soutěže 31.07.16

Ani v letošním roce nebyl šachový festival Czech Open 2016 ochuzen o doprovodné zejména dopolední akce, kterých bylo celkem 18 (takže každý zájemce měl možnost bohatého výběru) a zúčastnilo se jich celkem 1049 hráčů.

CZECH OPEN 2016 - doprovodné turnaje

F - otevřený turnaj čtyřčlenných družstev mládeže do 16 let

Turnaje družstev mládeže se letos zúčastnilo jen 20 čtyřčlenných družstev, z nichž plných 7 družstev bylo z Pardubic. Vítězem se stalo domácí družstvo 2222 ŠK Polabiny - Bum Shakalaka s plným bodovým ziskem a třetí skončilo další pardubické družstvo 2222 ŠK Polabiny - Machři.

H – Otevřené mistrovství České republiky v bleskovém maratónu

Na startu bleskového maratonu se oproti loňsku objevilo o něco více hráčů (98), ovšem řada z nich turnaj nedokončila - do cíle jich dorazilo pouze 57. Prvenství patřilo ukrajinskému GM Dmitryi Kononěnkovi, z českých hráčů skončil nejlépe IM Vojtěch Plát na druhém místě a z našich účastníků byl nejúspěšnější Luboš Ptáček na 26.místě.

I - otevřený bleskový k.o. turnaj

V základní kvalifikační skupině se prezentovalo 68 hráčů, z nichž se po 11 kolech nejlepších 8 hráčů kvalifikovalo do vyřazovacího KO finale. Do něho se dostali i dva naši zástupci (FM Jakub Půlpán z Polabin a FM Martin Hollan z OAZY Praha), ale ve čtvrtfinale  už na své soupeře nestačili.

J - otevřený ratingový turnaj se zápočtem na FIDE a LOK ČR

Příležitost k vylepšení svého FIDE ratingu ve vloženém ratingovém turnaji využilo celkem 65 hráčů z 12 zemí. Vítězem se stal favorizovaný český GM Petr Neuman z Gropu Praha, z našich zástupců byl nejlepší Ondřej Švanda z Poličky na 7.místě.

K - Řešitelská soutěž

Řešitelské soutěže se letos opět zúčastnilo 25 řešitelů, z nichž českých bylo plných 7. Prvenství získal IM Klemen Šivic ze Slovinska, z českých řešitelů byl nejúspěšnější FM Miloslav Vanka na 7.místě, debutant mezi řešiteli Martin Petr z Rapidu Pardubice skončil na 10.místě.

L – Otevřené mistrovství České republiky v Bughouse

Otevřeného mistrovství ČR v Bughausese stejně jako loni zúčastnilo pouhých 9 dvojic, z nichž byla nejúspěšnější zahraniční dvojice Lee - Barrett těsně následovaná českými zástupci Škaloud - Jezbera z Hradce Králové.

M - Otevřené mistrovství České republiky ve Fischerových šachách

Mistrovství ČR ve Fischerových šachách za účasti 36 hráčů kraloval nejlepší český šachista GM David Navara, který v sedmi kolech ztratil jedinou remizu, z našich zástupců se opět nejvíce dařilo GM Martinu Petrovi z Rapidu Pardubice na 7.místě.

N - otevřený superbleskový turnaj

Superbleskového turnaje se letos zúčaastnilo 64 hráčů, mezi nimiž byl po 26 kolech nejlepší GM Bayarsaighan Gundavaa z Mongolska, z českých hráčů byl nejúspěšnější Jonáš Eret z Klatov na 12.místě a z našich zástupců Matěj Půlpán z Polabin na 26.místě.

O - Otevřený turnaj dvojic v rapid šachu

Turnaj dvojic v rapidu se stal kořistí ruské dvojice IM Mihhail Demidov - GM Kirril Bryzgalin,  nejlepší z českých dvojic byli IM Vojtěch Plát s IM Martinem Červeným z Lysé n/L. na 3.místě a z našinců bratrská dvojice Jakub a Ondřej Cachovi z Polabin na 18.místě.

P - Otevřený bleskový turnaj dvojic

Bleskový turnaj dvojic měl na startu pouhých 24 dvojic, z nichž si vítězství vybojovali ruští hráči IM Maxim Cigaev a IM Daniil Yuffa, druzí skončili nejlepší čeští zástupci GM Peter Michalík a IM Lukáš Černoušek a z našinců byli nejlepší nestárnoucí senioři Luboš Trojan a Pavel Just z Polabin na 8.místě.

Q1,Q2,Q3 - Seriál otevřených bleskových turnajů

Tři dopoledne byla věnována seriálu bleskových turnajů na 13 kol, kterých se zúčastnilo celkem 293 hráčů (96, 105 a 92). Stejně jako v minulém roce se tyto turnaje nesly ve znamení náporu zahraničních hráčů na přední místa, z českých hráčů byl v popředí nejčastěji vidět jen FM Ondřej Kořínek z Hradce Králové a z našinců FM Jakub Půlpán z Polabin.

R - Otevřený bleskový turnaj čtyřčlenných družstev

Bleskového turnaje čtyřčlenných družstev v bleskové hře se zúčastnilo 18 družstev, kteří většinou dali přednost přátelským seskupením před klubovými zájmy.

S – Otevřený turnaj v Raindropchess

Skromných 36 účastníků měl turnaj v Raindropchess, což je hra mající se šachovou hrou jen pramálo společného - přesto si tento turnaj vyzkoušel i jeden šachový GM.

T - Tematický turnaj

Druhý ročník Tematického turnaje v rapidu na 7 kol měl na startu o něco vyšší i kvalitnější účast než v minulém roce, nicméně z českých hráčů do pořadí v čele tabulky  zasáhl jen GM Martin Petr na 5.místě.

U - Mistrovství světa v Polgár Superstar Chess

Honosný název Mistrovství světa v Polgár Superstar Chess přilákal na start pouhých 16 hráčů, kteří se mezi sebou utkali dvoukolově. Nejzajímavější na tomto turnaji byla bezesporu dvoudenní přítomnost bývalé mistryně světa Judit Polgárové v Pardubicích.

V - Otevřený turnaj v baskickém šachu

Turnaj v baskickém šachu vyhrál mezi 19 účastníky GM Martin Petr z Rapidu Pardubice, který se tak stal nejen nejlepším českým ale i naším hráčem.

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.