27.12.2019
Poslední aktualizace
Optimalizováno pro
Internet Explorer 5.0
První červencový týden v Praze patřil Šachovému Festivalu Zlatá Praha, který se hrál formou tří uzavřených a jednoho otevřeného turnaje a zúčastnilo se ho celkem 83 hráčů z různých zemí celého světa. V Memoriálu Karla Opočenského zvítězil IM Vojtěch Plát z Lysé n/L., druhý skončil hráč 2222 ŠK Polabiny Matěj Hrabuša a třetí byl FM Josef Havelka z Pandy Rychnov n/Kn. (odchovanec Lanškrouna) - oba splnili normu IM !! V Memoriálu Františka Zíty zvítězil Gupta Prithu z Indie před FM Kirillem Burdalevem z Lokomotivy Brno (oba splnili normu IM), naši zástupci zde nehráli. Memoriál Karla Průchy (bez možnosti plnění norem) ovládli cizinci, z našinců se blýsknul Vojtěch Říha z Hlinska čvrtým místem a nezklamal ani Josef Krátký z Lanškrouna na osmém místě. Vítězem otevřeného turnaje Zlatá Praha se stal Zdeněk Hába z Mahrly Praha, jediná naše zástupkyně Lea Rosenbaumová z Polabin skončila na 29.místě jako nejlepší z žen.
13. Pražský šachový festival Zlatá Praha
Organizátor :
Chess Academy Club, z.s.
Federace :
Česká republika ( CZE )
Ředitel
turnaje : Růžena Přibylová
Hlavní
rozhodčí : FA Alexej Šimeček
Rozhodčí :
Pavel Háse, Václav Soukup
Bedenkzeit :
90 min/40 tahů + 30 min/zbytek partie + 30 sec/tah
Místo :
Karlínské Spektrum, Karlínské náměstí 7, 186 00 Praha 8 - Karlín
Datum od :
2017/07/01 Datum do 2017/07/09
Turnaj A - Memoriál Karla Opočenského
Poř.
St.č.
Jméno
FED
RtgFIDE
Klub/Místo
Body
PH 1
PH 2
1
7
IM
Plát Vojtěch
CZE
2531
ŠK JOLY Lysá nad
Labem
7
27,8
0
2
10
Hrabuša Matěj
SVK
2335
2222 ŠK Polabiny
6
26
0
3
6
FM
Havelka Josef
CZE
2326
Region Panda,
z.s.
6
22,3
0
4
9
IM
Frolov Artur
UKR
2410
ŠK Dopravní
podnik Praha
5
21,3
0
5
3
FM
Londýn Radek
CZE
2431
ŠK JOLY Lysá nad
Labem
5
17
0
6
8
FM
Sharashenidze Akaki
CZE
2363
ŠK Aurora - šach. škola A.
Karpova
4
15,8
0
7
2
IM
Plischki Sebastian
GER
2376
Sk Rinteln/ŠK
Dopravní podnik Praha
4
13,8
0
8
4
Rous Daniel
CZE
2220
ŠK Dopravní
podnik Praha
3,5
15,8
0
9
5
FM
Teh Eu Wen Aron
MAS
2276
Imperial College
London
3,5
13,3
0
10
1
FM
Tymrakiewicz Rafał
POL
2256
SzSON ZAGŁĘBIE
Dąbrowa Górnicza
1
3,75
0
Turnaj B - Memoriál Františka Zíty
Poř.
St.č.
Jméno
FED
RtgFIDE
Klub/Místo
Body
PH 1
PH 2
1
7
Prithu Gupta
IND
2293
Gurgaon Delhi
7
27,8
0
2
9
FM
Burdalev Kirill
CZE
2343
ŠK Lokomotiva
Brno, z.s.
7
27
0
3
8
FM
Vokoun Jan
CZE
2104
TJ Praha-Pankrác
5,5
21,8
0
4
3
Rahul Srivasthav Peddi
IND
2295
Hyderabad
5
18,5
1
5
10
IM
Strebkovs Andrejs
LAT
2321
Riga
5
18,5
0
6
4
IM
Přibyl Josef
CZE
2256
ŠK Dopravní
podnik Praha
4,5
17,3
0
7
6
FM
Ištoňa Martin
SVK
2263
ŠK Sabinov / TJ
Sokol Praha-Vršovic
4
12,8
0
8
2
IM
Kulhánek Tomáš
CZE
2347
ŠK ZIKUDA
Turnov, z.s.
3,5
14,8
0
9
1
Soural Jan
CZE
2217
TJ Praha-Pankrác
2,5
9,75
0
10
5
WCM
Přibylová Sofie
CZE
1979
ŠK PORG Praha
1
3
0
Turnaj C - Memoriál Karla Průchy
Poř.
St.č.
Jméno
FED
RtgFIDE
Klub/Místo
Body
PH 1
PH 2
1
1
IM
Kiss
Pál
HUN
2278
Sajóbábonyi
SASSE
6,5
28
0
2
3
IM
Chudinovskikh Alexander M
RUS
2238
Moskva
6
25,5
0
3
4
Macdonald Paul
NZL
1986
NZ Chess Academy
5,5
22,3
0
4
6
Říha Vojtěch
CZE
2032
ŠO Hlinsko
5,5
20
0
5
7
Nováček Josef
CZE
2159
TJ Praha-Pankrác
4,5
18,5
0
6
10
Jaeger André
GER
1999
SC Rochade
Berlin
4
17
0
7
9
Pták Pavel
CZE
2120
ŠACHklub Písek
4
16,3
0
8
2
Krátký Josef
CZE
2075
TJ Lanškroun
3,5
15,5
0
9
8
Salač Jiří
CZE
2084
TJ Praha-Pankrác
3
13,3
0
10
5
Přibyl Viktor
CZE
1953
ŠK PORG Praha
2,5
10,3
0
Turnaj D - Zlatá Praha OPEN
Poř.
St.č.
Jméno
FED
RtgFIDE
Klub/Místo
Body
PH 1
PH 2
1
2
Hába Zdeněk
CZE
2177
ŠK Mahrla Praha
z.s.
7,5
48
1995
2
1
Anaškin Arsenij
CZE
2142
ŠK Aurora-šach.
škola A. Karpova Pr
7
48,5
2016
3
4
Nový Filip
CZE
2148
SK OAZA Praha
7
45
1960
29
41
Rosenbaumová
Lea
CZE
1559
2222 ŠK Polabiny, z.s.
4
42,5
1847
Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera .