Zápis z 2. schůze 2009
VV Pardubického krajského šachového svazu
Pardubice 17.5.2009 16,30 - 18,45
Přítomni: František Janeček,
František Navrátil , Jiří
Kosek, Jaromír
Krys, Pavel
Němec, Josef
Sekyrka
Omluven: Marian Sabol
U01: STK
aktualizovat údaje na www v sekci svaz -
výkonný výbor
U02: STK
připravit návrh na nový rozpis soutěží se zvýšeným startovným
U03: KM -
připravit a rozeslat propozice na finále KP žáků, zajistit diplomy a
medaile
U04: KM -
připravit seznam dotací pro oddíly za soutěže družstev mládeže, kvalifikační
turnaje a finále
U05: sekretář
- zveřejnit aktualizovaný adresář oddílů k 1.5.2009
U01,U02,U03,U04
byly splněny. Úkol U05 je v
řešení a adresář bude aktualizován k 1.6.2009.
1. Zprávy komisí
STK
VV schválil
konečné výsledky, postupy a sestupy v soutěžích družstev 2008/2009.
VV projednal
navržené pokuty vedoucím soutěže a v několika případech schválil snížení
pokuty. Pokuty budou zveřejněny v rozpisu družstev na další ročník soutěží.
VV upozorňuje
oddíly na platný článek 10.3. rozpisu soutěží družstev:
"Za nedostavení se hráče jmenovitě uvedeného v
sestavě k utkání do 1 hod po stanoveném začátku utkání bude provinivší se
družstvo potrestáno pokutou 300,- Kč za každý takový případ".
Termín přihlášek do nového ročníku soutěží družstev
byl stanoven do 20.7.2009. Losovací
schůze bude 24.9.2009 v Chocni.
Krajský přebor družstev v rapid šachu byl sehrán v
rámci turnaje v Kunvaldě 4.4.2009.
Pořadí v krajském přeboru (bez smíšených družstev) 1. Jiskra Ústí n.O. "A" 2. ŠO Kunvald
3. SK Žamberk
Krajský přebor družstev v bleskovém šachu byl sehrán v
Pardubicích 19.4.2009. – účast 14
družstev
Pořadí v krajském přeboru: 1. ŠK Vysoké Mýto A 2.
TJ Lanškroun 3. ŠK Bohemia Pardubice
A
KP jednotlivců, H18,H20 bude uspořádán 4.-6.7.2009 ve Vysokém Mýtě .
Komise mládeže
Výsledky kvalifikačních turnajů:
8. turnaj 28.3.2009 Lanškroun
H10: 1. Kupsa Matěj LA 2. Kolomý Adam LA 3. Žejdlík Patrik HL
H12: 1. Vu Antonín LA 2. Cach Jakub 2222 PA 3. Řezníček
Dominik 2222 PA
Finále KP
23.-24.5.2009 Kunětice
H10: 1. Hofmanová Vilma 2222 PA 2. Kolomý Adam LA 3. Cach Ondřej 2222 PA
H12: 1. Řezníče Dominik 2222 PA
2. Cach Jakub 2222 PA 3. Hofman Oskar 2222 PA
H14: 1
Liduch Filip 2222
PA 2. Sion David PO 3. Pochobradský Libor 2222 PA
H16: 1. Krušina Patrik SY 2. Stodola Marek
PO
3. Petrásek Kamil PO
KP v rapid šachu
16.5.2009 DDM Alfa Pardubice
H10: 1. Havelka Josef
LA 2. Dupenopolus
Karel ČT 3. Kupsa Matěj LA
H12: 1. Vančura Daniel 2222 PA 2. Liduch Filip 2222 PA 3. Řezníček Dominik 2222 PA
H14: 1. Půlpán Jakub 2222 PA 2. Čižinský Petr 2222 PA 3. Petrásek Kamil PO
KP družstev mladších žáků 18.4.2009
Česká Třebová ( 7 družstev )
1. 2222 ŠK Polabiny A 2.
2222 ŠK Polabiny B 3. TJ Lanškroun A
KP žákovských družstev konečné pořadí
1. 2222 ŠK Polabany C 2. TJ Svitavy 3. Jiskra Ústí nad
Orlicí
Liga družstev mladšího dorostu – skupina sever :
2. SK Žamberk 3. 2222 + Alfa Pardubice 6. TJ DDM Lanškroun 9. TJ Štefanydes Polička
Výsledky finále ČR přeboru škol.
1.-5.třída ZŠ
: 9. ZŠ Lanškroun 12. ZŠ Pardubice
Polabiny
6.-9.třída ZŠ
: 5.Gymnázium Ústí nad
Orlicí 7. ZŠ Pardubice
Polabiny
Střední školy
: 3. Gymnázium Česká
Třebová 17. Gymnázium Vysoké Mýto
KR
Komise
rozhodčích upozorňuje oddíly na školení rozhodčích I.třídy, které se uskuteční 18. a 19.7.2009 na CZECH
Openu v Pardubicích. Školení
rozhodčích III.třídy se plánuje v září 2009.
Hospodář
V letošním roce došlo ke změně hospodáře
PDŠS, z tohoto důvodu žádáme oddíly o zaslání čísla účtu šachového oddílu na
adresu jaromir.krys@seznam.cz .
VV schválil
proplacení dotace za KP rapid družstev
ŠO Kunvald 2000,- Kč
VV schválil
proplacení dotace za KP blesk družstev
2222 Polabiny 2000,- Kč
VV schválil
odměny vedoucím soutěží družstev 1000 Kč za každou skupinu a 5000 za KP I.
Martin Šmajzr 10000,-Kč
Marian Sabol 2000,-Kč
VV schválil
proplacení dotací pro oddíly za soutěže družstev mládeže, kvalifikační
turnaje,finále KP mládeže, KP v rapidu mládeže dle seznamu komise mládeže v
celkové výši 18900,- Kč
VV schválil
proplacení prodloužení platnosti domény www stránek 547,- Kč
VV schválil
proplacení webhosting internetových stránek 1200,- Kč
Podle informací ŠSČR zaplatilo v termínu registrační
poplatky 31 oddílů PDŠS. Krajské příspěvky jsou 30960,-Kč a 50% z registračních
příspěvků ŠSČR pro kraj by mělo být 22230,-Kč .
Disciplinární komise
Disciplinární komise ve složení Marian Sabol, Tomáš Veselý a Jaroslav Hájek se
zabývala případem nesportovního chování v utkání 7.kola KPII-východ Ústí C -
Žamberk B. DK rozhodla o zastavení závodní činnosti hráče Pavla Havrlíka za
prokázanou nápovědu spoluhráči na 4 soutěžní utkání v soutěžích družstev
pořádaných PDŠS. Trest se podmíněně odkládá na zkušební dobu 1 roku - soutěžní
ročník 2009/2010.
2. VV uložil
úkoly:
U05: hospodář -
rozeslat schválené dotace za soutěže oddílům a odměny za řízení soutěží
do 20.6.2009
U06: STK - zveřejnit rozpis soutěží družstev
pro ročník 2009/2010 do 10.6.2009
U07: KM - zaslat přehled postupujících z KP
jednotlivců mládeže a KP v rapid šachu na ŠSČR
U08:
hospodář - zkontrolovat
zaplacení startovného za přihlášená družstva do soutěží 2009/2010 do 25.8.2009
U09:
STK,KM - připravit návrh
termínového kalendáře na sezónu 2009/2010 do 7.9.2009
U10: KR - připravit návrh na uspořádání
školení rozhodčích III.třídy do 31.8.2009
Příští schůze VV PDŠS je v plánu 7.9.2009 od 16,30 hodin v
Pardubicích na krajském sdružení ČSTV
Zapsal: Jiří Kosek