Nejnovější informace

27.12.2019 Sekce : Svazové informace
Pozvánka na konferenci PDŠS 2020
Konference delegátů PDŠS 2020 se bude konat v sobotu 25.ledna 2020 od 10,00 hod v salonku restaurace Marilyn v Chocni.
Právo účasti na konferenci - jeden delegát za každých započatých 50 registrovaných členů oddílů PDŠS, t.j 2 delegáty mají oddíly ŠO Hlinsko, ŠK Rapid Pardubice, 2222 ŠK Polabiny, Šachový spolek Železné hory, ŠK Svitavy a ŠO Kunvald, 1 delegát všechny zbývající oddíly PDŠS, dále členové VV PDŠS a hosté. Za každého přítomného delegáta bude oddílům poskytnuta sleva na startovném družstev 400,- Kč.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Svazové informace

26.12.2019 Sekce : Soutěže jednotlivců
Memoriál Oldy Hájka 2019 + KP jednotlivců PDŠS v blesku
Ve čtvrtek 26. prosince 20198 uspořádal Šachový klub Ústí n/O. již 51.ročník Memoriálu Oldřicha Hájka v bleskové hře, který byl současně Krajským přeborem PDŠS jednotlivců v bleskové hře a zúčastnilo se ho celkem 62 hráčů.
Celkovým vítězem se stal GM Jan Bernášek z Unichessu Praha se ziskem 13/14 bodů, vítězství v Krajském přeboru PDŠS pak patří FM Marianovi Sabolovi z Vysokého Mýta před FM Alešem Jedličkou z Polabin a FM Petrem Červeným z Poličky. V rámci přeboru PDŠS byly vyhodnoceny i další kategorie - nejlepší ženou (i juniorkou) byla Adéla Třasáková, nejlepším juniorem byl Martin Buločkin (oba Polabiny) a nejlepším seniorem se stal Jaroslav Volf z Ústí n/O..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže jednotlivců

23.12.2019 Sekce : Soutěže žáků
Krajský přebor mládeže kat. H/D 10-12 - pozvánka na 3.turnaj
Šachový oddíl Rapid Pardubice ve spolupráci se Šachovým spolkem Železné hory pořádá v sobotu 11.ledna 2020 třetí turnaj Krajského přeboru mládeže PDŠS 2019/20 kategorií H/D 10-12, který se bude hrát v prostorách Krajského úřadu (v sále Jana Kašpara) v Pardubicích, Komenského nám. 125.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Soutěže žáků

23.12.2019 Sekce : Nemistrovské akce
Vánoční turnaj v šachu Svitavy 2019
ŠK Svitavy a SVČ Svitavy ve spolupráci s Pardubickým krajem uspořádaly v neděli 22.prosince 2019 15.ročník Vánočního turnaje mládeže v šachu, kterého se ve čtyřech kategoriích zúčastnilo 162 hráčů nejen z pardubického kraje.
V turnaji A suverénně zvítězil Vojtěch Starý z Polabin s plným ziskem 7/7 bodů (!) před Tobiášem Komárkem (Jezdci Jundrov) a Prokopem Horákem z Polabin, nejlepší z dívek byla Hana Večeřová z Lanškrouna.
V turnaji B zvítězil Jan Kolář z Mohelnice se ziskem 6,5/7 bodů, druhé místo obsadil Patrik Václavík ze Svitav jen na lepší pomocné hodnocení před Jiřím Bouškou, nejlepší z dívek byla Adéla Třasáková (oba Polabiny).
V turnaji C se vítězem stal Vojtěch Holásek ze Žamberka se ziskem 6/7 bodů, druhý byl Jiří Píše z Ústí n/O. a třetí skončil Vojtěch Horák, nejlepší z dívek byla Lulie Kalousová (oba Lanškroun).
V turnaji D zvítězil Bohuslav Kokeš z Chrudimě se ziskem 6/7 bodů před Matějem Kupsou z Lanškrouna a Milanem Kotvou ze Svitav, nejlepší z žen byla Magdaléna Komárková z Poličky.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Nemistrovské akce

21.12.2019 Sekce : Ostatní zajímavosti
Mistrovství ČR 2019 v bleskové hře
V sobotu 21.prosince 2019 se v Praze uskutečnilo Mistrovství ČR v bleskové hře pro rok 2019, kterého se zúčastnilo 300 mužů a 47 žen (včetně 15 + 5 z PDŠS).
V Mistrovství ČR jednotlivců bezpečně zvítězil GM David Navara se ziskem 14/15 bodů o bod před GM Viktorem Lázničkou (oba 1.Novoborský ŠK), z našich zástupců byl nejúspěšnější GM Miloš Jírovský na 5.místě a medaili za 3.místo v kategorii U18 (celkově 47.místo) získal Martin Buločkin (oba Polabiny).
V Mistrovství ČR žen zvítězila WGM Karolina Olšarová z Orlové se ziskem 11/15 bodů jen na lepší pomocné hodnocení před WGM Olgou Sikorovou z Třince, z našich hráček byla nejlepší Lea Rosenbaumová z Polabin na 17.místě.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Ostatní zajímavosti

16.12.2019 Sekce : Přebory škol
Přebor škol - postupy do krajského finale
Komise mládeže PDŠS vyhodnotila okresní přebory škol a určila další postupující do krajského finale, které se bude konat v úterý 21.ledna 2020 v prostorách Multifunkčního centtra Fabrika ve Svitavách.
zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Přebory škol

15.12.2019 Sekce : 2. liga skupina D (E)
2.liga skupina D - páté kolo
V pátém kole 2.ligy skupiny D se opět hrálo jediné krajské derby, v němž Polabiny B porazily doma Lanškroun vysoko 6,5:1,5, ostatní naše týmy hrály doma a včechny bodovaly. Vysoké Mýto porazilo Zábřeh 5,5:2,5, Chotěboř zvítězila nad Lípou 5:3, Chrudim zdolala Žďár n/S. těsně 4,5:3,5 a zbývající dva týmy hrály nerozhodně 4:4 - Rapid Pardubice s Náchodem a Polička s Hradcem Králové.
V čele tabulky pokračuje spanilá jízda Chotěboře, která jako jediná má plný počet bodů, na posledních místech zůstávají Lanškroun, Náchod a Žďár n/S..

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : 2. liga skupina D (E)

15.12.2019 Sekce : Krajský přebor 2.třídy východ
Krajský přebor 2.třídy východ - páté kolo
V pátém kole Krajského přeboru 2.třídy východ byly dosaženy následující výsledky:
Letohrad B - Řetůvka 6,5:1,5, Horní Čermná - Dolní Čermná 3,5:4,5, Ústí n/O. B - Svitavy 5:3, Ústí n/O. C - Kunvald 6,5:1,5, Česká Třebová - Moravská Třebová 6,5:1,5, Mistrovice colno
Po čtvrtém kole je v čele tabulky trojice družstev Svitavy, Česká Třebová a Ústí n/O. B (všichni 12 bodů), nam posledních dvou místech zůstává Řetůvka a spolu s ní Horní Čermná.

zobrazit celou zprávu | Přejít do sekce : Krajský přebor 2.třídy východ