achov svaz esk republiky   Zpt na hlavn strnku   Pardubick kraj  

Svaz

Dospělí

Mládež

Různé

Kalendář akcí

Legislativa

Odkazy

Archiv

27.12.2019  
Poslední aktualizace  

  

  Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Krajský přebor st. žáků - starší články

Datum poslední aktualizace : 04.06.17 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Zlato z Mistrovství ČR družstev st. žáků 2017 putuje do Pardubic !
Ve dnech 3.-4.června 2017 se v Chrudimi v prostorách Muzea uskutečnilo Mistrovství ČR družstev st. žáků za účasti 63 šestičlenných družstev a současně proběhl i turnaj 51 nejmladších dvojic a přidružený Open, takže celkem se v Chrudimi prezentovalo rekordních 552 hráčů (z toho 109 bylo z našeho kraje) !!
Mistrovství ČR družstev starších žáků letos suverénně ovládlo družstvo 2222 ŠK Polabiny A, které získalo plný počet bodů a po dvou stříbrných medailích letos s odstupem další zlato před svými největšími rivaly z Vlašimi (stříbro) a dlouholetým hegemonem mládežnického šachu BSŠ Frýdek-Místek (bronz) - Blahopřejeme !!!
Pozici druhé nejúspěšnější mládežnické 'líhně' PDŠS posledních let obhájila Polička A, na niž zůstala pouze 'bramborová' medaile (od medailistů však byla dost daleko). Z našinců se vyznamenaly ještě Polabiny B sedmým místem (!), ostatní družstva skončila více (či spíše méně) podle očekávání.
Turnaj dvojic nejmladších žáků se stal kořistí dvojice Unichessu Praha A, na nejlepší z našich 2222 ŠK Polabiny A zůstala zůstala jen 'bramborová' medaile (i když jen velice těsně až díky třetímu pomocnému hodnocení !). Za zmínku stojí ještě skutečnost, že z našinců v této kategorii Polabiny stíhala hlavně Chotěboř, která do turnaje postavila dokonce čtyři dvojice !!
Doprovodný Open jednotlivců vyhrál Tomáš Lorenc z Kardových Varů (bývalý Pardubičák) před favorizovaným Josefem Vařejčkem ze Zaječic, zúčastnila se ho však i celá řada našich většinou již 'odrostlejších' mládežníků a nevedli si ani mezi dospěláky nijak špatně.


Datum poslední aktualizace : 01.04.17 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev žáků 2016/17 - poslední dvě kola
V sobotu 1.dubna 2017 se v Poličce odehrála závěrečná dvě kola Krajského přeboru družstev žáků, z nichž vyšel vítěz a postupující do 1.ligy družstev mládeže. Stalo se jím družstvo Chotěbořští draci - Blahopřejeme!!!, které v posledním kole zvítězilo nad dosavadním vedoucím Lanškrounem B.

Datum poslední aktualizace : 15.01.17 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev žáků 2016/17 - další dvě kola
V sobotu 14.ledna 2017 pokračoval Krajský přebor družstev žáků partiemi čtvrtého a pátého kola. Před závěrečnými dvěma koly jsou v čele Lanškroun B a Polička C, mezi nimiž se rozhodne o vítězi a postupujícím do 1.ligy, na opačném konci tabulky se v souboji o 'Černého Petra' rozhodne mezi Orlickem a Železnými horami B.

Datum poslední aktualizace : 14.11.16 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev žáků 2016/17 - první 3 kola
V sobotu 12.listopadu 2016 se hrála první tři kola Krajského přeboru družstev žáků, po nichž se s plným počtem 9 bodů vedení ujalo Ústí n/O. jen na score před Poličkou C, třetí místo obsadil Lanškroun B. Na opačném pólu tabulky jsou bez jediného bodu družstva Milečeja Orlicko a Železné hory B.

Datum poslední aktualizace : 30.10.16 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev žáků 2016/17 - zpravodaj
Vedoucí Krajského přeboru družstev žáků pro sezonu 2016/17 vydal Zpravodaj, v němž jsou uvedeny základní údaje, rozpis soutěže a soupisky všech družstev.

Datum poslední aktualizace : 29.5.2016 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Stříbro ze Šachových Zaječic 2016
Ve dnech 28.-29.května 2016 se na Seči uskutečnil již 54.ročník Šachových Zaječic, který byl i tentokrát Mistrovstvím ČR družstev starších žáků.
Nečekaným Mistrem ČR se stalo B družstvo BŠŠ Frýdek-Místek, favorizované Polabiny A se po prohrách s oběma frýdecko-místeckými družstvy musely spokojit se stříbrnou medailí a bronz patří družstvu Lokomotiva Brno A. Z našich zástupců se dařilo Poličce A, která skončila na šestém místě a do dvacítky se zařadila ještě družstva Hlinska a Ústí n/O..
Turnaj nejmladších družstev se stal kořistí polské Polonie Wroclav, z našich zástupců skončila na čtvrtém místě dvojice Polabin A a do dvacítky se vešly ještě dvojice Železných hor a Hlinska.
Bez zajímavosti nebyl ani doprovodný Open jednotlivců, v němž i přes prohru s ústeckým Pavlem Holáskem zvítězil IM Vojtěch Plát, a v desítce nejlepších byli hned čtyři naši zástupci.


Datum poslední aktualizace : 12.4.2016 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev st. žáků - poslední 2 kola
V sobotu 4.dubna 2016 byl ukončen Krajský přebor družstev starších žáků utkáními šestého a sedmého kola. Vítězem a postupujícím do 1.ligy mládeže se s plným bodovým ziskem stalo družstvo 2222 ŠK Polabiny C před Lanškrounem B a Polabinami D, poslední družstvo Rychnova n/Kn.B hrálo mimo soutěž.
Ohlasy z turnaje můžete nalézt na webových stránkách Chotěboře, Polabin, Poličky, Železných hor a Rychnova n/Kn..


Datum poslední aktualizace : 9.1.2016 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků - další 2 kola
V sobotu 9.ledna 2016 pokračoval Krajský přebor družstev starších žáků utkáními šestého a sedmého kola. Po nich nadále zůstala v čele tabulky suverénní družstva Lanškrouna B jen 'o fous' před Polabinami C, následována s uctivým odstupem Železnými horami.

Datum poslední aktualizace : 18.10.2015 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev st. žáků - první 3 kola
V sobotu 17.října 2015 odstartoval ve Chvaleticích a v Lanškrouně Krajský přebor družstev starších žáků. Po prvních třech odehraných kolech jsou v čele družstva Lanškroun B před Polabinami C (oba 9 bodů) a Železnými horami (6 bodů).

Datum poslední aktualizace : 14.10.2015 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev st. žáků 2015/16 - propozice
Komise mládeže PDŠS vydala Úvodní zpravodaj Krajského přeboru st. žáků pro sezonu 2015/16, obsahující rozlosování, termíny a místa konání srazů a sestavy všech osmi přihlášených družstev.

Datum poslední aktualizace : 31.5.2015 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Mistrovství ČR družstev st. žáků v rapidu 2015
Ve dnech 30.-31.května 2015 uspořádal TJ Sokol Zaječice v Juniorhotelu na Seči již 53.ročník šachového turnaje 'Šachové Zaječice', hraný jako Mistrovství ČR družstev st. žáků v rapidu, jehož součástí byl i Turnaj nejmladších dvojic a Open turnaj.
V Mistrovství ČR družstev st. žáků byly mezi 53 zúčastněnými družstvy z našich zástupců opět nejlepší pardubické Polabiny A, které vybojovaly stříbrné medaile - Blahopřejeme !!!, ostatní družstva tentokrát většinou skončila více či méně za očekáváním.
Ani v turnaji nejmladších dvojic to nebyla žádná velká sláva - v první desítce skončily jen dvojice Polabiny B a A, přes 50% získaly už jen dvojice Hlinska a Chotěboře A.
Našincům se dařilo alespoň v přidruženém rapidu jednotlivců, v němž zvítězil FM Jakub Půlpán z Polabin před Pavlem Holáskem z Ústí n/O., vysoce favorizovaný IM Vojtěch Plát z Třince skončil (a to nejen díky neúčasti v prvním kole turnaje !) až na třetím místě.
O tom, že letošní ročník se našim zástupcům (až na Polabiny) příliš nevydařil, svědčí i skutečnost, že se o něm alespoň něco dočtete jen na webových stránkách Hlinska, Polabin a Železných hor.


Datum poslední aktualizace : 25.3.2015 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev st. žáků - závěrečné dvoukolo
V sobotu 21.března 2015 byl ve Svitavách ukončen letošní ročník Krajského přeboru družstev starších žáků zápasy posledních tří kol. První místo a postup do 1.ligy družstev mládeže si vybojovali zástupci ŠO Hlinsko (kteří vyhráli všechna svá utkání !!) - Blahopřejeme !!!, na druhém a třetím místě již s odstupem skončili mladí hráči Lanškrouna B a Polabin D.
Ohlasy na turnaj můžete nalézt na webových stránkách Hlinska, Chotěboře, Mistrovic, Polabin, Poličky a Železných hor.


Datum poslední aktualizace : 4.1.2015 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev st. žáků - další 3 kola
Jako první v novém roce 2015 pokračoval v soutěži Krajský přebor družstev st. žáků, v němž byla na pořadu další tři kola. Po jejich odehrání se na špici udržela s plným bodovým ziskem jen družstva Hlinska a Polabin D, zatímco třetí Lanškroun B už má za nimi větší ztrátu.

Datum poslední aktualizace : 22.11.2014 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev st. žáků - první 3 kola
V sobotu 22.listopadu 2014 zahájil ve Chvaleticích a v Lanškrouně novou sezonu Krajský přebor družstev starších žáků za účasti 9 družstev. Po odehraných prvních třech kolech jsou v čele favorizovaná družstva Lanškrouna B a Hlinska.

Datum poslední aktualizace : 1.6.2014 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Mistrovství ČR družstev starších žáků 2014
Ve dnech 321.5-1.6.2014 se v Juniorhotelu na Seči konalo Mistrovství ČR družstev starších žáků v rapidu (již 52.ročník stále populárních 'šachových Zaječic'). Pardubickým Polabinám se sice těsně nepodařil zlatý hattrick, ale se stříbrem jsou určitě také spokojeni - Blahopřejeme !!!. Na pěkném desátém místě skončila Polička, která určitě pošilhávala i po vyšších příčkách, další naše družstva už ze svých umístění moc radostí neměla.
V turnaje dvojic do 10 let naši zástupci moc úspěšní nebyli - nejlepší Polabiny A skončily až na 14 místě a i ostatní (až na vyjímky) skončili za svými možnostmi.
V doprovodném rapidu zvítězil Jakub Půlpán a v popředí byli vidět i další našinci (zejména Josef Vařejčko, David Půlpán a Pavel Holásek).
S názory našich zástupců se můžete seznámit na webových stránkách Hlinska, Chotěboře, Chvaletic, Polabin, Poličky a Ústí n/O., případně si je vyhledat na stránkách mimokrajských družstev pomocí Rozcestníku.


Datum poslední aktualizace : 29.3.2014 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor PDŠS mládeže 2013/14
Závěrečné dvoukolo Krajského přeboru družstev mládeže, které se odehrálo v sobotu 29.března 2014 v Poličce, potvrdilo (i přes drobné zaváhání) vítězství družstva Lanškrouna B před Hlinskem, na třetím místě skončila Polička B a 'bramborovou' medaili získaly Polabiny D.

Datum poslední aktualizace : 4.1.2014 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor PDŠS mládeže 2013/14
Další dvoukolo Krajského přeboru družstev mládeže, které se odehrálo v sobotu 4.ledna 2014 ve Svitavách a České Třebové, nepřineslo žádnou změnu na čele tabulky, kde stále suverénně kraluje B družstvo Lanškrouna před Hlinskem a Poličkou B.

Datum poslední aktualizace : 14.12.2013 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor PDŠS mládeže 2013/14
V sobotu 14.prosince 2013 se v Hlinsku a Lanškrouně odehrála první 3 kola Krajského přeboru družstev mládeže, po nichž se s plným počtem bodů dostala do čela tabulky družstva ŠKM TJ Lanškroun B a ŠO Hlinsko.
Názory na turnaj možná naleznete i na webových stránkách dalších účastníků - České Třebové, Chotěboře, Polabin a Poličky.


Datum poslední aktualizace : 12.12.2013 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor PDŠS mládeže 2013/14 - propozice
Komise mládeže PDŠS aktualizovala Rozpis Krajského přeboru družstev mládeže pro sezonu 2013/14 a doplnila také soupisky družstev.
Výsledky jednotlivých kol včetně průběžné tabulky naleznete nejen na chess-results.com, ale nově i v databázi soutěží ŠSČR.


Datum poslední aktualizace : 2.6.2013 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Mistrovství ČR družstev st. žáků v rapidu 2013
První červnový víkend byl i letos dobou konání Mistrovství ČR družstev starších žáků v rapidu (populárních 'Zaječic'). Do Juniorhotelu na Seči i přes naprostou nepřízeň počasí přijelo 57 šestičlenných družstev spolu se 46 dvojicemi nejmladších žáků a 51 jednotlivců převážně z řad doprovodu, kteří zde svedli dvoudenní boje.
V Mistrovství ČR družstev st. žáků podruhé v řadě triumfovali zástupci Polabin, kteří tentokrát zvítězili s náskokem tří bodů před Vlašimí a Libercem - Blahopřejeme !!! Ostatní zástupci našeho kraje až na Poličku a Polabiny B skončili až ve druhé polovině startovního pole.
V turnaji dvojic nejmladších žáků se nejvíce dařilo hráčům z Frýdku-Místku, z našinců byli nejlepší zástupci Ústí n/O..
V doprovodném turnaji jednotlivců obsadil samostatné první místo FM Martin Červený z Polabin, v popředí výsledkové listiny však byli i další naši zástupci.
S názory vedoucích jednotlivých výprav se můžete seznámit na webových stránkách České Třebové, Hlinska, Chotěboře, Polabin, Poličky, Rapidu Pardubice a Ústí n/O..


Datum poslední aktualizace : 18.2.2013 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev žáků - druhé trojkolo
V sobotu 16.února 2013 proběhl ve Svitavách 2. sraz Krajského přeboru družstev starších žáků. I když Lanškroun B předvedl slabší výkony než na prvním turnaji, vedení v soutěži obhájil a jeho hráči se tak stali krajskými přeborníky a postupujícími do 1. LDMD. Na dalších medailových postech se umístila družstva Ústí n/O. a Hlinska a jako poslední skončil nekompletní celek Svitav (který navíc nesplnil slib, že po 1.1.2013 bude mít již registrované všechny hráče, kteří nastoupí k zápasům Krajského přeboru). Závěrečný zpravodaj bude vydán v průběhu týdne.

Datum poslední aktualizace : 16.12.2012 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev žáků - první trojkolo
První turnaj Krajského přeboru PDŠS družstev st. žáků pro sezonu 2012/13 se uskutečnil v sobotu 15.prosince 2012 ve Svitavách.
První sraz opanovalo B družstvo Lanškrouna, které zvítězilo ve všech třech utkáních a do druhého srazu bude v únoru vstupovat z první pozice s plným počtem bodů.


Datum poslední aktualizace : 28.11.2012 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev žáků 2012/13 - propozice
Komise mládeže PDŠS vydala Úvodní zprávu ke Krajskému přeboru družstev žáků pro sezonu 2012/13, který se při účasti 4 družstev bude hrát dvoukolově.

Datum poslední aktualizace : 3.6.2012 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Mistrovství ČR družstev st. žáků 2012
Ve dnech 2.-3.června 2012 se v Juniorhotelu na Seči uskutečnilo Mistrovství ČR družstev starších žáků - jubilejní 50.ročník populárních Zaječic za rekordní účasti 61 šestičlenných družstev, z nichž 8 bylo z našeho kraje.
Jubilejní ročník přinesl první zlatou medaili zástupcům 2222 ŠK Polabiny A, kteří zvítězili před Spartakem Vlašim a družstvem BŠS Frýdek Místek A - Blahopřejeme !!!
V turnaji dvojic do 10 let zvítězilo polské družstvo z Wroclawi, z českých dvojic byli nejlepší zástupci Durasu Brno a z našich Štefanydes Polička.
V doprovodném turnaji jednotlivců zvítězil Jan Dočekal ze Znojma jen lepším pomocným hodnocením před Martinem Šmajzrem z Ústí n/O., v desítce nejlepších skončili Lukáš Hájek a Josef Vařejčko ze Zaječic.
Postřehy z Mistrovství můžete nalézt na webových stránkách našich zástupců z Hlinska, Chotěboře, Polabin, Poličky, Ústí n/O. a Vysokého Mýta.


Datum poslední aktualizace : 25.2.2012 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev žáků - závěrečné trojkolo
V sobotu 25.února 2012 se v Poličce uskutečnilo závěrečné trojkolo Krajského přeboru družstev mládeže za účasti všech šesti družstev. První místo a postup do 1.ligy dorostu si suverénně vybojovalo družstvo Polabin E (Blahopřejeme !!!) před Poličkou B, bronz patří Lanškrounu B.
Názory účastníků si můžete přečíst na webových stránkách Hlinska, Polabin, Poličky nebo Ústí n/O..


Datum poslední aktualizace : 14.1.2012 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev žáků - první dvoukolo
V sobotu 14.ledna 2012 se v Pardubicích a v Poličce uskutečnila první 2 kola Krajského přeboru družstev mládeže. Favorizovaná družstva Polabin E a Poličky B nezaváhala a nasadila hned na startu ostré tempo.
Názory zúčastněných naleznete na webových stránkách Hlinska, Polabin, Poličky a Ústí n/O..


Datum poslední aktualizace : 4.1.2012 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev žáků - schválené soupisky
Komise mládeže potvrdila soupisky všech družstev letošního ročníku Krajského přeboru družstev žáků, který proběhne ve dvou termínech - 14.ledna a 25.února 2012.

Datum poslední aktualizace : 17.11.2011 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev žáků - úvodní zpráva
Do letošního ročníku Krajského přeboru družstev žáků se přihlásilo pouze 6 zájemců, takže celá soutěž proběhne pouze ve dvou termínech - 14.ledna a 25.února 2012.

Datum poslední aktualizace : 29.5.2011 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Mistrovství ČR družstev st. žáků 2011
Ve dnech 28.-29.května 2011 se v Juniorhotelu na Seči uskutečnil 49.ročník populárních 'Zaječic', který se i tentokrát hrál jako Mistrovství ČR družstev st. žáků.
Za účasti 51 družstev v něm zvítězili zástupci BŠS Frýdek-Místek A (2) před druhými 2222 ŠK Polabinami A a třetím Spartakem Vlašim A (2), přičemž ve výsledkové listině se nacházelo i dalších 7 družstev našeho kraje.
Rostoucí popularitu zaznamenal i turnaj dvojic do 10 let, kterých bylo na startu celkem 33. Z nich se z vítězství a zlatých medailí těšili mladí hráči ŠachKlubu Tábor, stříbro brala dvojice polského MUKS MDK Fabryczna Wroclaw A a bronz zůstal v kraji zásluhou dvojice hráčů 2222 ŠK Polabiny.
V otevřeném turnaji v rapidu startovalo celkem 40 hráčů, rekrutujících se nejen z doprovázejících osob ale i z dalších zájemců, mezi nimiž vybojoval prvenství Stanislav Stárek z Říčan před Josefem Vařejčkem ze Zaječic a Tadeášem Baláčkem z Kolína, v turnaji však hrálo i dalších 15 našich zástupců.
Dojmy z turnaje naleznete nejen na stránkách našich zástupců z Hlinska, Polabin, Poličky a Ústí n/O. (2), ale i na řadě dalších webů z celé republiky.


Datum poslední aktualizace : 28.2.2011 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků - šesté a sedmé kolo
V sobotu 26.února 2011 byl v Poličce posledními dvěma koly ukončen letošní ročník Krajského přeboru družstev mládeže. Po rozhodujícím vítězství nad Lanškrounem B získaly titul a postup do 1.ligy Polabiny D - Blahopřejeme !!, druhý skončil Lanškroun B a třetí Polabiny E.
Postřehy z turnaje naleznete na webových stránkách Hlinska, Litomyšle, Poličky, Polabin a Ústí n/O..


Datum poslední aktualizace : 24.1.2011 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků - čtvrté a páté kolo
V sobotu 22.ledna 2011 pokračoval Krajský přebor družstev starších žáků v Polabinách a Ústí n/O. zápasy čtvrtého a pátého kola, po nichž stále zůstávají na čele neporažená družstva Lanškrouna B a Polabin D.
Postřehy z turnaje naleznete na webových stránkách Hlinska, Litomyšle, Poličky, Polabin a Ústí n/O.


Datum poslední aktualizace : 11.12.2010 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků - první 3 kola
V sobotu 10.prosince 2010 zahájil v Hlinsku a Lanškrouně za účasti 7 družstev (Litomyšl se do Hlinska nedostavila) Krajský přebor družstev starších žáků. Po prvních třech kolech je v čele Lanškroun B následován Polabinami D a Ústím n/O..
Postřehy z turnaje naleznete na webových stránkách Hlinska, Litomyšle, Poličky, Polabin a Ústí n/O..


Datum poslední aktualizace : 30.5.2010 Sekce : Krajský přebor st. žáků
48. Zaječice
V tradičním termínu na přelomu května a června se na Seči uskutečnil 48.ročník populárních Zaječic - turnaje šestičlenných družstev st. žáků, který i letos byl Přeborem České republiky. V hlavním turnaji se mezi 53 účastníky objevilo 10 našich zástupců, z nichž se v první desítce umístilo pouze družstvo Polabin A, v první polovině byla ještě družstva Polabin B a Poličky. V turnaji dvojic jsme měli 7 zástupců, z nichž čtyři byli mezi desítkou (Lanškroun, Svitavy a Polabiny A i B). Nejúspěšnější pak byli našinci v doprovodném Openu, když na medailových postech skončili stříbrný Marian Sabol z Vysokého Mýta a bronzový Michal Novotný z Polabin, bramborová medaile zbyla na zaječického Josefa Vařejčka.
Postřehy z turnaje se dají nalézt nejen na stránkách oddílů z našeho kraje (Litomyšl, Polabiny, Polička, Ústí n/O., Zaječice), ale rovněž na celé řadě klubových i krajských webů z celé republiky.


Datum poslední aktualizace : 20.2.2010 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev st. žáků - šesté a sedmé kolo
Závěrečnými dvěmi koly byl v sobotu 20.února 2010 v Ústí n/O. a v Hlinsku dohrán Krajský přebor družstev st. žáků. V přímém souboji o prvenství a postup do 1.ligy zvítězily Polabiny C nad Lanškrounem B 4:2, třetí místo obsadilo družstvo Polabiny D. Postřehy z posledních dvou kol naleznete na webových stránkách Polabin, Poličky a Ústí n/O..

Datum poslední aktualizace : 17.1.2010 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev st. žáků - čtvrté a páté kolo
V sobotu 16.ledna 2010 se v Poličce odehrála další dvě kola Krajského přeboru družstev st. žáků. V nich si opět bezchybně vedla družstva Polabin C a Lanškrouna B, mezi nimiž se příště rozhodne o celkovém vítězi a postupujícím do 1.ligy. Dojmy z utkání jsou k dispozici na stránkách Chotěboře, Polabin, Poličky i Ústí n/O..

Datum poslední aktualizace : 20.12.2009 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev st. žáků - první 3 kola
Poslední předvánoční sobota byla využita k sehrání prvních tří kol Krajského přeboru družstev st. žáků. Na dvou místech - ve Svitavách a v pardubických Polabinách - se utkalo celkem 8 přihlášených družstev. Ze vzájemných soubojů vyšla prozatím nejlépe družstva Polabin C a Lanškrouna B, která vyhrála všechna svá utkání. S postřehy z těchto klání se můžete seznámit na webových stránkách Chotěboře, Polabin, Poličky nebo Ústí n/O..

Datum poslední aktualizace : 1.6.2009 Sekce : Krajský přebor st. žáků
47. Zaječice
Poslední květnový víkend patřil tradičně dětem - v prostorách Juniorcentra na Seči se uskutečnil již 47. ročník turnaje družstev starších žáků v rapidu. Pořadatelé ze Zaječic opět připravili 3 turnaje - šestičlenných družstev, dvojic a Open pro doprovod, kterých se celkem zúčastnilo přes 500 hráčů !
Turnaj šestičlenných družstev, hraný jako otevřené Mistrovství ČR, opanovala favorizovaná družstva v pořadí BŠS Frýdek-Místek, KSN Bratislava a Loko Brno. Z našich zástupců v první desítce skončilo jen družstvo 2222 ŠK Polabiny a v první půlce ještě Jiskra Ústí n/O., ostatní (Polička, Svitavy, Chrudim, Zaječice, Chotěboř) víceméně jen obhájili svá nepříliš lichotivá nasazení.
V turnaji dvojic vyhrály Postoupky před Ústím n/L. a Táborem, z našich dvojic skončily 2222 ŠK Polabiny až na 6. resp. 14. místě, zbývající zástupci (Chrudim, Ústí n/O., Chotěboř) zůstali opět až ve druhé polovině startovního pole.
Malou náplastí je výborné druhé místo Josefa Vařejčka ze Zaječic v doprovodném Openu, neztratili se zde ani další našinci, zejména Marian Sabol, Martin Hromádko nebo Bohuslav Kokeš.


Datum poslední aktualizace : 27.1.2009 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků - finale
Finale Krajského přeboru družstev starších žáků se uskutečnilo v sobotu dne 17. ledna 2009 ve Svitavách, když ze dvou předskupin do něj postoupilo po třech nejlepších družstvech. Ve finale prokázalo nejlepší formu družstvo 2222 ŠK Polabiny C, které zvítězilo ve všech zápasech a vybojovalo si nejen prvenství, ale i postup do 1. ligy ml. dorostu.

Datum poslední aktualizace : 11.12.2008 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků - skupiny
V sobotu 6. prosince 2008 se v České Třebové a v Pardubicích odehrály základní skupiny Krajského přeboru družstev starších žáků. Do finálového turnaje postoupila z obou skupin 3 nejlepší družstva, jejichž vzájemné výsledky se započítávají. Ve finále, které se uskuteční v Ústí nad Orlicí 17.1.2009, budou mít nejlepší výchozí pozici družstva ŠK Svitavy a 2222+ALFA Pardubice C, která dosud nezaváhala.

Datum poslední aktualizace : 2.6.2008 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Mistrovství ČR družstev žáků (46. ročník Zaječic)
Ve dnech 31.5.-1.6.2008 se v areálu Juniorcentra na Seči uskutečnil 46. ročník turnaje šestičlenných družstev st. žáků - populární 'Šachové Zaječice', který se hrál jako Mistrovství ČR. V hlavním turnaji mezi 55 účastníky dominovalo družstvo BŠS Frýdek-Místek, z našich zástupců si nejlépe vedlo družstvo Žamberka na 16. místě. V turnaji dvojic do 10 let zvítězili zástupci ŠK Most, našim bratřím Holáskovým z Ústí n/O. patřila 18 příčka. V doprovodném turnaji vedoucích zvítězil Tomáš Vojta z Vlašimi před Marianem Sabolem z Vysokého Mýta a Michalem Novotným z 2222 ŠK Polabiny.

Datum poslední aktualizace : 21.4.2008 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev žáků - kolo 10-11
Poslední dvě kola Krajského přeboru družstev žáků už toho na celkovém pořadí moc nezměnila. Vítězem se přesvědčivě stala záloha Lanškrouna, která tak pojistila účast svého A družstva v dorostenecké lize i pro příští rok, na dalších medailových postech se umístila družstva Poličky a béčko Žamberka. Na opačném konci tabulky skončilo trochu překvapivě družstvo Hlinska, které mělo po celou soutěž problémy se sestavou. V příštím ročníku KPDŽ by je mělo nahradit družstvo z Chotěboře, které vyhrálo krajskou soutěž družstev.

Datum poslední aktualizace : 2.4.2008 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev žáků - kolo 7-9
Ve třetím trojkole si nejlépe vedla družstva TJ Lanškroun B, SK Žamberk B a Rapidu Pardubice, která si připsala další tři vítězná utkání. Zejména Lanškroun jistí své A družstvo, které ještě nemá jistou záchranu v dorostenecké lize. Pokud se ale áčko zachrání lze předpokládat, že ani Žamberk ani Lanškroun nebudou mít zájem o 2 družstva v lize a tak o postup v podstatě bojují ještě i družstva Rapidu Pardubice a TJ Polička. Na opačném konci tabulky je kritická pozice Hlinska, které čeká i nejtěžší vylosování v posledním trojkole.

Datum poslední aktualizace : 27.1.2008 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev žáků - kolo 4-6
V lednu se uskutečnila další tři kola Krajského přeboru šestičlenných družstev žáků. Po odehraných dvou třetinách soutěže se tabulka rozdělila do dvou skupin a oběma 'vévodí' Lanškroun - v té první je na čele jeho B družstvo, ale v té druhé je jeho C družstvo až na chvostě.

Datum poslední aktualizace : 17.11.2007 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev žáků - první 3 kola
Po prvních třech kolech Krajského přeboru družstev žáků jsou na čele tři družstva s plným počtem bodů v pořadí Žamberk B, Lanškroun B a Polička.

Datum poslední aktualizace : 4.6.2007 Sekce : Krajský přebor st. žáků
45. šachové Zaječice
Ve dnech 2-3.6.2007 se v Junior centru na Seči uskutečnil 45. ročník šachových Zaječic a ve všech soutěžích dominovali favorité. V hlavní soutěži - Mistrovství ČR družstev starších žáků - kralovala BŠS Frýdek-Místek, naše družstva se až na Vysoké Mýto krčila ve druhé polovině tabulky. V turnaji dvojic do 10 let byli suverénní bratři Půlpánovi z Chrudimi, kteří dovolili soupeřům jedinou půlku, ale neztratily se ani další naše dvojice. V doprovodném turnaji vedoucích a trenérů patřilo vítězství opět Marianu Sabolovi z Vysokého Mýta, v popředí tabulky byli ale vidět i další naši zástupci. Soutěž tradičně organizoval Jaroslav Hájek z Chrudimi, který se také postaral o první hodnocení.

Datum poslední aktualizace : 4.4.2007 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků - kolo 6 a 7
V sobotu 31.3.2007 skončil posledním dvoukolem Krajský přebor družstev žáků v sezóně 2006/2007. Vítězem a postupujícím do 1. ligy se stalo družstvo DDM ALFA + 2222 Polabiny (BLAHOPŘEJEME !!!), do krajské soutěže sestupuje poslední družstvo Sokola Mistrovice. O konečném obsazení KPDŽ v příští sezóně se rozhodne po skončení dorosteneckých lig, jejichž poslední sraz je koncem dubna. Pro příští sezonu se předběžně uvažuje o rozšíření počtu družstev v KPDŽ na 12 s tím, že by se zkrátil časový limit na 40 minut na partii + 30 sekund za tah a hrály by se trojutkání - tj. byly by to 4 hrací dny.

Datum poslední aktualizace : 19.2.2007 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků - kolo 5
V sobotu dne 17.2.2007 pokračoval Krajský přebor družstev starších žáků partiemi pátého kola, které místo aby situaci vyjasnily, tak ji spíše zamotaly. Dosud vedoucí tým ALFA 2222 Polabiny zaváhal v Hlinsku a po porážce 1,5:4,5 musel přepustit vedení záloze Lanškrouna. V přímém souboji o záchranu se nakonec rozešly smírně celky z Mistrovic a ŠK Kámen Třebovská. Zajímavostí bezesporu jsou dosud navlas totožné výsledky obou družstev, takže podle všech dostupných kritérií se před posledním dvoukolem dělí o 7.-8.místo.

Datum poslední aktualizace : 15.1.2007 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků - kolo 3 a 4
V sobotu dne 13. ledna 2007 pokračoval Krajský přebor družstev starších žáků partiemi třetího a čtvrtého kola. Kromě nemilé příhody, která se stala Hlinsku, proběhla ostatní utkání bez závad. Do ligy dorostu má výborně našlápnuto družstvo 2222 Alfa Pardubice, jediný kdo je asi může ještě ohrozit, je TJ Lanškroun B. O záchranu v soutěži si to rozdají celky Sokola Mistrovice a ŠK Kámen Třebovská.

Datum poslední aktualizace : 25.11.2006 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků - kolo 1 a 2
Partiemi prvního a druhého kola zahájil sezonu také Krajský přebor družstev starších žáků, přičemž v obou odehraných kolech se prosadila především favorizovaná družstva

Datum poslední aktualizace : 20.6.2006 Sekce : Krajský přebor st. žáků
44. ročník Zaječic - závěrečné hodnocení
Na závěr Mistrovství ČR družtev starších žáků vydali pořadatelé závěrečné hodnocení soutěží družstev, dvojic i jednotlivců spolu s pozvánkou na další ročník tohoto popülárního turnaje.

Datum poslední aktualizace : 4.6.2006 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Mistrovství ČR družstev st. žáků 2006
Populární 44. ročník soutěže družstev st. žáků, hraný jako Mistrovství ČR, se uskutečnil ve dnech 3--4.6.2006 v Juniorcentru na Seči. V hlavní kategorii šestičlenných družstev putuje vítězství do Dunajské Stredy, v kategorii dvojic kralovali bratři Půlpánovi z Chrudimě a v doprovodném Openu jednotlivců byl nejúspěšnější Jan Dočekal z Vyšehradu Praha.

Datum poslední aktualizace : 12.4.2006 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků 0506 - čtvrté dvoukolo
Poslední dvoukolo Krajského přeboru družstev starších žáků vyneslo do čela družstvo TJ Lanškroun, které zaslouženě získalo titul Krajského přeborníka pro rok 2006.

Datum poslední aktualizace : 1.3.2006 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků 0506 - třetí dvoukolo
Předposlední dvoukolo Krajského přeboru družstev starších žáků stále ještě neurčilo jeho vítěze, který vzejde pravděpodobně z dvojice současných lídrů - Hlinska a Lanškrouna.

Datum poslední aktualizace : 20.12.2005 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků 0506 - třetí kolo
Ve třetím kole Krajského přeboru družstev žáků si Lanškroun upevnil vedoucí pozici, když jako jediné družstvo má plný počet bodů.

Datum poslední aktualizace : 19.11.2005 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků 0506 - první dvoukolo
Za účasti osmi družstev byl zahájen Krajský přebor družstev starších žáků prvním dvoukolem.

Datum poslední aktualizace : 6.6.2005 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Mistrovství ČR družstev starších žáků 2005 - Seč
Ve dnech 4.-5.6.2005 proběhl již 43 ročník nejstaršího turnaje družstev mládeže u nás - populární Zaječice, které se opět odehrály v rekreačním středisku Juniorcentrum na Seči. V soutěži družstev zvítězil BŠŠ+ŠK Frýdek-Místek A, v soutěži dvojic byla nejlepší Panda Rychnov n/Kn. A a soutěž jednotlivců vyhrál Marian Sabol z Lanškrouna.

Datum poslední aktualizace : 7.4.2005 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev žáků - třetí dvoukolo
Teprve poslední kolo Krajského přeboru žákovských družstev rozhodlo o vítězi. Stalo se jím družstvo Káímen Chotěboř, které v přímém souboji porazilo svého největšího konkurenta SK Žamberk 3,5:2,5 a postoupilo tak do 1. české ligy dorostu.

Datum poslední aktualizace : 25.2.2005 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev žáků - druhé dvoukolo
V druhém dvoukole Krajského přeboru žákovských družstev ztratil vedoucí Kámen Chotěboř první bod, čímž se na něj dotáhlo družstvo Žamberka.

Datum poslední aktualizace : 13.12.2004 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev žáků - třetí kolo
Ve třetím kole Krajského přeboru družstev žáků pokračovalo ve vítězném tažení družstvo Kámen Chotěboř, které si vítězstvím upevnilo vedoucí pozici.

Datum poslední aktualizace : 29.11.2004 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev žáků - první dvoukolo
Po prvním dvoukole Krajského přeboru družstev žáků se do čela dostalo družstvo Kámen Chotěboř, které jako jediné získalo plný počet bodů.

Datum poslední aktualizace : 21.10.2004 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor žákovských družstev - úvodní zpráva
Do letošního ročníku Krajského přeboru mládeže se přihlásilo celkem 8 družstev z nejagilnějších mládežnických center kraje, které se mezi sebou utkají formou dvouutkání v rozmezí 27.11.2004 až 2.4.2005.

Datum poslední aktualizace : 31.5.2004 Sekce : Krajský přebor st. žáků
42. ročník Zaječic (znovu na Seči)
Ve dnech 29.-30.5.2004 proběhl již 42. ročník turnaje šestičlenných žákovských družstev - populární 'Zaječice'. V hlavní soutěži byli mezi 46 družstvy suverénně nejlepší žáci BŠS+ŠK Frýdek-Místek, v turnaji 24 dvojic byli daleko nejlepší žáci SK Boršice a v doprovodném turnaji jednotlivců byl mezi 23 účastníky nejlepší Marian Sabol.

Datum poslední aktualizace : 8.5.2004 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků
V krajském přeboru družstev starších žáků se z vítězství a postupu do do 1. ligy družstev mladšího dorostu radovali hráči ŠO DDM Hlinsko.

Datum poslední aktualizace : 13.3.2004 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Mistrovství České republiky mládeže 2004 - Seč
Mistrovství České republiky mládeže, které proběhlo ve dnech 6.-13.3.2004 na Seči, se zúčastnila celá řada našich mladých nadějí a jejich doprovodu. Do kraje putuje jedna zlatá medaile z kategorie H16 zásluhou Martina Petra ze Synthesie Pardubice (odchovance Sokola Hradec Králové), neztratili se ale ani další naši zástupci. V doprovodných turnajích se nejlépe umístili Marian Sabol z Vysokého Mýta na druhém místě Openu A a vítěz Openu B Michal Zeinert z České Třebové.

Datum poslední aktualizace : 20.2.2004 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev mládeže - 4-6 kolo
V sobotu 14.2.2004 pokračoval v České Třebové Kajský přebor šestičlenných družstev mládeže dalšími třemi koly, po nich se do čela dostalo družstvo V.Mýta.

Datum poslední aktualizace : 6.12.2003 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev mládeže - 1-3 kolo
Za účasti 7 šestičlenných družstev byla odehrána první tři kola Krajského přeboru družstev mládeže, po nichž je ve vedení družstvo DDM Hlinsko.

Datum poslední aktualizace : 9.6.2003 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Zaječice 2003 - kompletní výsledky
S menším zpožděním se zveřejnění dočkala závěrečná zpráva ze 41. ročníku Zaječic (hraných již podruhé na Seči), která obsahuje pořadí soutěže družstev, turnaje nadějí a turnaje jednotlivců, křížovou tabulku družstev, galerii vítězů soutěží družstev i nadějí a dlouhodobou tabulku úspěšnosti oddílů.

Datum poslední aktualizace : 5.5.2003 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků - konečné výsledky
V sobotu 3. května 2003 byly sehrány závěrečné zápasy Krajského přeboru družstev starších žáků. V osmičlenném startovním poli prokázali suverenitu žáci TJ+DDM Chrudim, kteří svým soupeřům nepustili ani jediný bod, na dalších místech se s odstupem seřadila družstva ŠK V.Mýta, Loko Č.Třebové B a TJ Lanškrouna, o jejichž pořadí rozhodlo při stejném počtu získaných bodů až skore.

Datum poslední aktualizace : 8.3.2003 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Mistrovství České republiky žáků H/D 10-16 - doprovodné turnaje
Součástí Mistrovství České republiky žáků v Juniorcentru na Seči byly i dva otevřené turnaje pro doprovod a další zájemce za účasti 106 hráčů. V Openu A skončili v popředí Marian Sabol s 5,5/9 na 5 místě a Jiří Hájek s 5/9 na 9 místě, v Openu B skončil Václav Pekař s 6,5/9 na 2. místě, Jan Šimek s 6,5/9 na 4. místě a Jaroslav Mazura s 6/9 na 10. místě.

Datum poslední aktualizace : 8.3.2003 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Mistrovství České republiky žáků H/D 10-16
Ve dnech 1.-8.3.2003 se v Juniorcentru na Seči konalo Mistrovství České republiky žáků v kategoriích H/D 10-16 za účasti 144 žáků a žákyň. Naši zástupci se moc nevyznamenali - za zmínku stojí jen 7. místo Michala Zeinerta 5/9 a 10. místo Vojtěcha Kastnera 5/9 v kategorii H14 a 11. místo Kateřiny Petrážové 5/9 a 12. místo Magdy Pecinové 4,5/9 v kategorii D14-16.

Datum poslední aktualizace : 10.2.2003 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků - 1-3 kolo
V závěru ledna byla sehrána první kola Krajského přeboru družstev starších žáků, ve kterém startuje 8 družstev. Po třech odehraných kolech jsou v čele družstva Lanškrouna a Chrudimi s plným počtem bodů.

Datum poslední aktualizace : 9.2.2003 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků - třetí kolo
Ve třetím kole Krajského přeboru družstev starších žáků byly dosaženy tyto výsledky: Polička B - Polička C odloženo, V.Mýto - Infinity 6:0, Lanškroun - Č.Třebová B 4:2, Kámen - Chrudim 1:5

Datum poslední aktualizace : 8.2.2003 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků - druhé kolo
Ve druhém kole Krajského přeboru družstev starších žáků byly dosaženy tyto výsledky: Polička C - Lanškroun 0,5:5,5, Č.Třebová B - Polička B 6:0, Infinity - Kámen 2:4, Chrudim - V.Mýto 4:2

Datum poslední aktualizace : 7.2.2003 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků - první kolo
V prvním kole Krajského přeboru družstev starších žáků byly dosaženy tyto výsledky: Lanškroun - Polička B 6:0, Č.Třebová B - Polička C 5:1, Kámen - V.Mýto 2:4, Chrudim - Infinity 6:0

Datum poslední aktualizace : 1.2.2003 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Krajský přebor družstev starších žáků - soupisky
Přehled soupisek všech osmi družstev, která budou v sezóně 2002/03 startovat v Krajském přeboru šestičlenných družstev starších žáků.

Datum poslední aktualizace : 15.6.2002 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Zaječice 2002 - kompletní výsledky
V krátké době po skončení jubilejního ročníku přeboru České republiky družstev mladších žáků v rapidu byla vydána kompletní závěrečná zpráva, která obsahuje pořadí soutěže družstev, turnaje nadějí a turnaje vedoucích, křížovou tabulku družstev, přehled sponzorů, galerii vítězů soutěží družstev i nadějí, adresář vedoucích a dlouhodobou tabulku úspěšnosti oddílů.

Datum poslední aktualizace : 2.6.2002 Sekce : Krajský přebor st. žáků
Jubilejní 40. ročník populárních Zaječic
Nejstarší turnaj družstev mládeže v Čechách - populární Zaječice - se dočkaly jubilejního 40. ročníku. Jako obvykle se jednalo o velký šachový svátek nejmladšího šachového potěru i jejich vedoucích a přesto bylo tentokrát mnohé jinak. Poprvé v historii se pořadatelům nepodařilo zajistit proslulé vojenské stany, pod kterými se odehrály všechny předcházející ročníky a tak se muselo změnit i místo konání - hrálo se v Juniorcentru na Seči.


Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.