Poslední aktualizace

Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Czech Open 2004 - hlavní turnaje 01.08.04

Hlavní turnaje mezinárodního festivalun Czech Open 2004, hrané současně jako otevřené Mistrovství Evropy amatérů, docílily dalšího rekordu v účasti, když na nich současně startovalo bezmála 1500 hráčů a hráček všech výkonnostních a věkových kategorií.

Turnaj čtyřčlenných družstev se zápočtem na ELO FIDE získává rok od roku větší popularitu

Nejsilnější turnaj - Skanska Open - byl nejsilněji obsazeným otevřeným turnajem všech dob, hraným na území České republiky. Mezi 376 účastníky ze 36 zemí bylo 64 velmistrů a velmistryň a 93 mezinárodních mistrů a mistryň, přičemž průměrné ELO turnaje dosáhlo úctyhodné hodnoty 2328. Navzdory skutečnosti, že z elitní české patnáctky chyběli na startu pouze tři hráči, medailové stupně patřily jen zahraničním účastníkům. Zvítězil Grigoriants před Inarkievem (oba RUS) a Sockem (POL), z českých hráčů byli nejlepší Radek Kalod na osmém, Zbyněk Hráček na desátém a David Navara na dvanáctém místě. Z našich zástupců se nejlépe umístili Jiří Lechtynský (56 místo), Viktor Láznička (74 místo) a Petr Hába (94 místo).

Pojišťovna České spořitelny Open byl i letos daleko nejpočetnějším turnajem festivalu - zúčastnilo se ho neuvěřitelných 549 hráčů. České zastoupení neslibovalo žádné výrazné úspěchy a konečné pořadí dalo těmto předstartovním prognózám za pravdu. Zvítězil Amonatov (TJK) před Doboszem a Jasikem (oba POL), z českých zástupců byli nejlepší Radek Herskovic na devátém, Tomáš Cagašík na šestnáctém a Pavel Karhánek na dvacátém devátém místě. Zástupci našeho kraje v rozsáhlém startovním poli víceméně jen paběrkovali - nejlepšími byli 133 Zdeněk Roušar, 143 Pavel Holásek a 152 Arnošt Zeman.

Také Kontax Open se nesl v režii zahraničních účastníků - mezi 257 účastníky se o medaile podělili Jarzebski (POL), Adamova (RUS) a Moser (GER), z českých zástupců dopadli nejlépe Václav Zatloukal (4 místo), Patrik Schoupal (6 místo) a Kamil Moeller (10 místo). Z našich zástupců se prosadili Filip Vala na 12 místě, Filip Daneš na 14 místě a Marek Prokůpek na 16 místě.

OK Color Open byl jediným turnajem, kdy na medaile dosáhl i český hráč a to hned na tu nejcennější. Mezi 286 účastníky zvítězil František Kindl před Kolodziejem (POL) a Kuzminou (RUS), dalšími úspěšnými českými hráči byli náš Miloš Slabý na 5 místě a Marcel Babczynski na 8 místě, z dalších našich hráčů nejlépe skončili Martin Pečínka na 36 místě a Kamil Mikyska na 43 místě.

Detailní výsledky všech turnajů jsou k dispozici na webových stránkách pořadatelů.

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.