Zápis
z 1. schůze 2006 VV Pardubického krajského šachového svazu
Pardubice 1.3.2006 od 16,00
Přítomni: Jiří
Kosek, František Navrátil, Marián Sabol, Vladimír Vlček, Jaromír Krys, Jaroslav
Volf,
Josef Sekyrka
Omluveni: Pavel Borek
1. Zprávy komisí
STK
Na konci roku 2005
proběhl přebor kraje v bleskovém šachu v Ústí nad Orlicí
1. Sabol
Marian VM 2. Pokorný Tomáš LA
3. Šmajzr Martin UO
Na vánočním turnaji v
Litomyšli se hrál současně přebor kraje jednotlivců - účast 18 hráčů z PDŠS
1. Bernášek Jan
LA 2. Sabol Marian VM
3. Jedlička Aleš 2222 ŠK Polabiny
Krajský přebor družstev v rapid šachu bude sehrán v
rámci turnaje v Kunvaldě 8.4.2006.
Krajský přebor družstev v bleskovém šachu bude v
Pardubicích 22.4.2006.
Komise mládeže
Odehráno 7 kvalifikačních turnajů přeborů mládeže.
Zbývá poslední turnaj:
8. H14 +
H16 25.3.2006 Heřmanův Městec
Výsledky kvalifikačních turnajů:
3. turnaj Mistrovice
H10: 1. Vu Antonín
LA 2. Paukert
Jan LA 3. Zadražil Dominik LA
H12: 1. Sháněl Matěj VM
2. Petrásek Kamil PO 3. Rott Michal HL
4. turnaj Lanškroun
H14: 1. Kosek Marek VM
2. Lorenc Josef ŽA 3. Lehárová
Alžběta ALFA Par.
H16: 1. Petráž
Martin ČT 2. Bednář Marcel JA 3. Kus Martin
CHR
5. turnaj Horní Čermná
H10: 1. Vu Antonín
LA 2. Paukert
Jan LA 3. Jursa
Vít LA
H12: 1. Pulpan
Jakub CHR 2. Rott Michal HL 3. Hanus Lukaš HL
6. turnaj Žamberk
H14: 1. Pulpán
Jakub CHR 2. Výprachtický
David ŽA 3. Tomeš Marek VM
H16: 1. Sabolová
Gabriela VM 2. Beneš Milan
VM 3. Kus Martin CHR
7. turnaj Hlinsko
H10: 1. Marek Dominik LA
2. Jursa Vít
LA 3. Pulpán Matěj CHR
H12: 1. Pulpán
Jakub CHR 2.
Hanus Lukáš HL
3. Rott Michal HL
Finále pro 8
nejlepších v každé kategorii bude 13.- 14.5.
2006 ve Vysokém Mýtě
Hospodář
Na účet PDŠS došly příspěvky z ŠSČR od
jednotlivě registrovaných hráčů během roku 2005. Při kontrole bylo zjištěno, že některé oddíly
neplatí během roku při jednotlivých registracích krajské příspěvky.
Upozorňujeme oddíly, že povinnost
uhradit krajské příspěvky platí po celý rok ( zasílají se
společně s příspěvky ŠSČR ).
KMR
Proběhla okresní a krajská kola přeboru základních a
středních škol, do přeboru ČR postupují:
Kategorie 1.- 5.třída 1. ZŠ Dobrovského Lanškroun 2. ZŠ Javornického Vysoké Mýto
Kategorie 6.- 9.třída 1. Gymnázium Vysoké Mýto 2.
Gymnázium JR Chrudim
Kategorie střední školy 1. Gymnázium Česká Třebová 2. Gymnázium Ústí nad Orlicí
2. Kontrola úkolů z
konference 2006
- reorganizace soutěží
družstev - návrh rozdělení družstev do skupin bude připraven hned po skončení
soutěží a v květnu po 2.schůzi PDŠS bude zveřejněn na
webu
- zvýšit úroveň www stránek PDŠS - byly diskutovány
připomínky z konference ohledně www stránek
(dostupnost, obsah, organizace zpráv, možnosti tisku).
Na www stránky PDŠS je měsíčně přes 2500 přístupů a počet zpráv a odkazů přesáhl
4000.
- listina reprezentantů v kategoriích mládeže byla
vypracovaná KM, je zveřejněna na webu v části svazové informace
- školení rozhodčích , možnost uspořádání v létě během
CZECH OPEN v Pardubicích
3. VV uložil úkoly:
U01: STK - připravit rozpis soutěží družstev pro
sezonu 2006/07 a navrhnout zařazení družstev do skupin
U02: KM -
připravit a rozeslat propozice na finále KP mládeže, zajistit diplomy a medaile
pro
přeborníky
U03: KM -
připravit seznam dotací pro oddíly za soutěže družstev mládeže, kvalifikační
turnaje a finále
KP mládeže
Příští schůze VV PDŠS je
v plánu 10.5.2006 od 16. hodin v
Pardubicích na krajském sdružení ČSTV
Zapsal: Jiří
Kosek