27.12.2019
Poslední aktualizace
Optimalizováno pro
Internet Explorer 5.0
Ve dnech 16.-24.srpna 2014 se v Rychnově n/Kn. uskutečnil 16.ročník Mezinárodního Rychnovského šachového festivalu seniorů, kterého se ve třech kategoriích zúčastnilo rekordních 154 hráčů - z nichž 30 bylo z našeho kraje. Největší úspěch zaznamenal Ladislav Zeman z Litomyšle, který si odnesl prvenství a titul Mistr ČR v kategorii nad 70 let , když nejlepším hráčem v kategorii nad 80 let se stal další náš zástupce Bohumír Zámečník ze Žamberka (celkově 4.místo v kat. 70+) - Blahopřejeme !!! V kategorii nad 60 let nikdo z našinců nijak nezazářil, mírným úspěchem je jen 13 místo Luboše Trojana z Polabin (druhý z účastníků nad 70 let). V této kategorii srdnatě bojoval i jeden hráč starší 80 let - Dimitrij Mathon z Přerova (klobouk dolů !!!) . V kategorii nad 50 let byl z našinců nejúspěšnější Oldřich Lorenc z Poličky, kterého však až páté místo asi moc neuspokojilo. V přidružených bleskových turnajích se moc našinců neprezentovalo - potěší jen 2.místo Jana Macháně z Polabin a 3.místo FM Mariana Sabola z Vysokého Mýta v Memoriálu Josefa Přibyla.
Mistrovství ČR seniorů
Organizátor : Region Panda
Rychnov n. K.
Federace :
Česká republika ( CZE )
Ředitel
turnaje : Jiří Daniel
Hlavní
rozhodčí : Jiří Daniel
Rozhodčí :
Kateřina Šmajzrová
Místo :
Pelcovo divadlo Rychnov nad Kněžnou, Panská ulice
Datum od :
2014/08/18 Datum do 2014/08/24
Kategorie nad 70 (80) let
Poř.
St.č.
Jméno
Typ
pohlaví
FED
Rtg
RtgN
Klub/Místo
Body
PH 1
PH 2
PH 3
1
15
Zeman Ladislav
CZE
1870
1862
Tj Jiskra Litomysl
7,5
39
49
39,25
2
1
Mesiarik Rudolf
CZE
2136
2147
Region Panda Rychnov nad Kněžnou
7
40
51
39,25
3
4
Most Zdeněk
CZE
2037
2036
ŠK Caissa Nová Role
6
40
52
32
4
17
Zámečník Bohumír
S80
CZE
1852
1856
SK Žamberk
6
39
50
30,5
5
2
Volf Jaroslav
CZE
2074
2062
Šachový klub Ústí nad Orlicí
6
37
47
30
6
12
Havrlík Pavel
CZE
1879
1890
SK Žamberk
6
34
44
26
18
26
Glembek Bohumír
CZE
1779
1769
Šachový klub Ústí nad Orlicí
5
33
42,5
20
22
32
Tobiška Jaroslav
CZE
1704
1594
ŠO Kunvaldská a.s. Kunvald
4,5
36
47
22
28
29
Svatoš Zdeněk
S80
CZE
1736
1728
ŠK Svitavy
4
30,5
38,5
15
33
34
Jedlička Eduard
CZE
1688
1689
ŠK Svitavy
4
24
30,5
8,25
38
37
Lapáček Luboš
CZE
1621
1592
TJ Lanškroun
3,5
21,5
30
6,75
43
43
Hurdes Emil
CZE
1501
1455
SK Žamberk
2
24
31
4,5
44
46
Houška František
CZE
1314
1314
TJ Štefanydes Polička
2
23
29
2
46
45
Hamerník Bohumír
CZE
1380
1380
SK Žamberk
0
21
40,5
0
Kategorie nad 60 let
Poř.
St.č.
Jméno
Typ
pohlaví
FED
Rtg
RtgN
Klub/Místo
Body
PH 1
PH 2
PH 3
1
1
FM
Sejkora Vlastimil
CZE
2241
2269
SK Děčín
7
40,5
51
39
2
5
Mlýnek Petr
S70
CZE
2150
2174
ŠK Duras BVK
6,5
40,5
52,5
35,75
3
8
Jablečník Gustav
CZE
2107
2097
Slavia Kroměříž
6,5
38,5
49,5
34,5
13
13
Trojan Luboš
S70
CZE
2032
2024
2222 ŠK Polabiny
6
33
43
28
15
12
Kotva Milan
CZE
2037
2025
TJ Slovan Moravská Třebová
5,5
38,5
49
28
18
15
Just Pavel
CZE
2013
2018
2222 ŠK Polabiny
5,5
35,5
45
24,75
29
37
Glöckner Jaromír
S70
CZE
1848
1847
TJ Slovan Moravská Třebová
5
33,5
43,5
20,25
46
72
Bodlák Stanislav
CZE
1633
1673
ŠK Rapid Pardubice, o.s.
4,5
26
31
11,5
50
63
Janeček František
CZE
1699
1674
TJ Spartak Choceň
4
33
42
16
60
61
Dvořák Eduard
CZE
1708
1666
ŠO Kunvaldská a.s. Kunvald
4
30
39
15,75
62
39
Řehák Jiří
CZE
1841
1848
TJ Spartak OEZ Letohrad
4
28,5
37
14,75
63
54
Wiedermann Jan
CZE
1780
1761
TJ Baník Habartov
4
27
33,5
10
66
56
Palla Stanislav
CZE
1769
1730
TJ Lanškroun
3,5
34,5
44
17
68
70
Mathon Dimitrij
S80
CZE
1659
1643
SK Přerov
3,5
27,5
34,5
10,5
69
77
Křivohlávek Josef
CZE
1487
1511
TJ Lanškroun
3,5
25,5
33,5
8
71
73
Janeček Miroslav
CZE
1614
1595
SK Žamberk
3
28,5
36,5
11,25
73
71
Mlynář Miroslav
CZE
1645
1533
ŠO Kunvaldská a.s. Kunvald
3
27
35
11
78
80
Michalička Václav
CZE
1439
1439
ŠO Kunvaldská a.s. Kunvald
3
23,5
32
8,5
Kategorie nad 50 let
Poř.
St.č.
Jméno
pohlaví
FED
Rtg
RtgN
Klub/Místo
Body
PH 1
PH 2
PH 3
1
2
FM
Shilov Sergej
UKR
2141
0
Cizinci
7,5
37,5
47,5
39
2
5
Malinovský Petr
CZE
1995
2046
Lokomotiva Krnov
7
33
43
32,25
3
1
CM
Urban Zdeněk
CZE
2152
2140
ŠK AD Jičín
6,5
38,5
50,5
33
5
3
Lorenc Oldřich
CZE
2081
2101
TJ Štefanydes Polička
6
36,5
48
28,75
10
11
Papáček Miloš
CZE
1761
1806
TJ Spartak OEZ Letohrad
4,5
33,5
43
15,75
11
19
Vorel Bohuslav
CZE
1633
1648
2222 ŠK Polabiny
4,5
32,5
41
17,25
14
10
Maděra Stanislav
CZE
1794
1747
ŠK Svitavy
4
31,5
41
13
OPEN bleskový turnaj Memoriál Josefa Přibyla
Poř.
St.č.
Jméno
pohlaví
FED
Rtg
RtgN
Klub/Místo
Body
PH 1
PH 2
PH 3
1
5
FM
Shilov Sergej
UKR
2141
10,5
56,5
69,5
65
2
2
Macháň Jan
CZE
2267
2222 ŠK Polabiny
9
58
73,5
59
3
3
FM
Sabol Marian
CZE
2263
ŠK Vysoké Mýto
8,5
59
74,5
51,75
12
20
Maděra Stanislav
CZE
1747
ŠK Svitavy
6
46
57,5
26,5
15
8
Lorenc Oldřich
CZE
2101
TJ Štefanydes Polička
5
52
65,5
23,5
24
28
Vorel Bohuslav
CZE
1648
2222 ŠK Polabiny
4,5
43
51,5
16,25
27
23
Šmajzrová Kateřina
w
CZE
1705
Šachový klub Ústí nad Orlicí
4
37,5
47
12,75
Blesk SENIOR
Poř.
St.č.
Jméno
pohlaví
FED
Rtg
RtgN
Klub/Místo
Body
PH 1
PH 2
PH 3
1
2
FM
Shilov Sergej
UKR
2141
7,5
41,5
52,5
44
2
1
Mesiarik Rudolf
CZE
2147
Region Panda Rychnov nad Kněžnou
7
37,5
48
37,5
3
19
Daniel Jiří
CZE
1949
Region Panda Rychnov nad Kněžnou
7
33
43
31
8
9
Trojan Luboš
CZE
2024
2222 ŠK Polabiny
6
37,5
48
31
10
11
Just Pavel
CZE
2018
2222 ŠK Polabiny
6
37
47,5
28
28
44
Dvořák Eduard
CZE
1666
ŠO Kunvaldská a.s. Kunvald
4,5
32
40,5
18,5
31
49
Vorel Bohuslav
CZE
1648
2222 ŠK Polabiny
4,5
25
32,5
13,75
49
31
Papáček Miloš
CZE
1806
TJ Spartak OEZ Letohrad
2,5
30
38,5
8,75
Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera .