Listina talentů PDŠS 2016-2017
Pro období 30. 11. 2016 – 1. 12. 2017 jsou na listinu
talentů zařazováni hráči narození v roce 2001 a mladší.
- Účel
listiny talentů
Listina talentů PDŠS představuje seznam talentovaných
mladých šachistů, které se PDŠS rozhodl podporovat v šachovém růstu, a to
především z důvodu vzorné reprezentace Pardubického kraje.
Listina talentů PDŠS je rozdělena do dvou skupin:
1.
Skupina A - zahrnuje hráče, kteří patří do krajské
špičky a dosahují i republikových úspěchů.
2.
Skupina B - tvořena hráči širší krajské špičky, kteří
dosahují nadprůměrných výsledků i na republikových soutěžích.
- Sportovně
metodické zásady
Skupina A:
Skupina hráčů, která v uplynulé šachové sezóně
dosáhla výjimečných sportovních výsledků.
Výhody: v soutěžích mládeže PDŠS jednotlivců neplatí
startovné a platí maximálně poloviční startovné na soustředění talentované
mládeže PDŠS. KM PDŠS může nabídnout i další zvýhodnění těmto hráčům.
Kritéria opravňující automatické zařazení na krajskou
listinu talentů do skupiny A:
-
Umístění na MČR žáků D 10 - 16 v klasickém šachu 2016
do 10. místa (děvčata do 5. místa). Umístění na MČR HD 8 do 3. místa.
-
Na MČR žáků v rapid šachu 2016 do 3. místa
(chlapci i dívky).
-
MČech HD 10 - 16 2016 = postupující chlapci na MČR
tj. do 8. místa (děvčata celkově do 15. místa). Vítězové MČech do 8 let
(chlapci i dívky)
-
Splnění podmínek hodnoty ELA
Ročník: ELO ČR minimálně:
2008 H10 – 1300 D10 – 1251
2007 H10 – 1400 D10 – 1251
2006 H11 – 1500 D11 – 1351
2005 H12 – 1600 D12
– 1451
2004 H13 –
1700 D13 – 1551
2003 H14 –
1800 D14 – 1651
2002 H15 –
1900 D15 – 1751
2001 H16 –
2000 D16 – 1851
Splnění kteréhokoliv z těchto kritérií opravňuje k
zařazení na krajskou listinu talentů do skupiny A. Pokud by při lednovém, květnovém či zářijovém vyjití nové LOK
mládežník splňoval dané ELO kritérium, bude na listinu dodatečně zařazen.
Skupina B:
Druhá výběrová skupina, do které patří hráči, kteří ve
svých věkových kategoriích představují širší krajskou špičku.
Výhody: v soutěžích
mládeže PDŠS jednotlivců mají slevu 50 % na startovném.
Kritéria opravňující automatické zařazení na krajskou
listinu talentů do skupiny B:
-
Účast na MČR žáků 2016 H 10 - 16 v klasickém šachu,
umístění v první polovině startovního pole u dívek. Na MČR do 8 let
umístění v TOP 10 (chlapci i dívky).
-
Na MČR žáků 2016 v rapid šachu do 10. místa
(chlapci i dívky).
-
MČech HD 10 – 16 2016 = do 20. místa (děvčata celkově
do 25. místa). Na MČech do 8 let umístění v TOP 5 chlapci, v TOP 10
dívky.
-
Krajský přebor mládeže 2016 – 1. místo
-
Splnění podmínek hodnoty ELA
Ročník: ELO ČR minimálně:
2008 H09 – 1251 D09 – 1250
2007 H10 – 1300 D10 – 1251
2006 H11 – 1400 D11 – 1300
2005 H12 – 1500 D12
– 1351
2004 H13 –
1600 D13 – 1451
2003 H14 –
1700 D14 – 1551
2002 H15 –
1800 D15 – 1651
2001 H16 –
1900 D16 – 1751
Splnění kteréhokoliv z těchto kritérií opravňuje k
zařazení na krajskou listinu talentů do skupiny B. Pokud by při lednovém, květnovém či zářijovém vyjití nové LOK
mládežník splňoval dané ELO kritérium, bude na listinu dodatečně zařazen.
- Složení Listiny talentů PDŠS ke
dni 5. 1. 2017
Skupina
A (15 hráčů):
Jméno Rok narození Oddíl Důvod
Půlpán Matěj 2001 2222 ŠK Polabiny MČech, ELO
Šmajzrová Veronika 2001 ŠK Ústí nad Orlicí MČR
Ludvík Tomáš 2002 2222 ŠK Polabiny MČR, Rapid, ELO
Říha Vojtěch 2002 ŠO Hlinsko MČR, MČech, ELO
Buločkin Martin 2002 2222 ŠK Polabiny ELO
Švanda Ondřej 2003 TJ Štefanydes
Polička MČR, ELO
Jun Rudolf 2005 TJ CHS Chotěboř MČech, ELO
Jareš Michal 2005 Šachový spolek Ž.
Hory MČech, ELO
Švanda Adam 2005 TJ Štefanydes
Polička ELO
Ret Adam Josef 2005 2222 ŠK Polabiny ELO
Stoček Martin 2006 2222 ŠK Polabiny MČR
Pilař Vít 2006 2222 ŠK Polabiny ELO
Pejřimovská Viola Ruby 2006 TJ CHS Chotěboř Rapid
Třasáková Adéla 2006 2222 ŠK Polabiny ELO
Brožka Karel 2008 2222 ŠK Polabiny MČR8, MČech, EL
Skupina B (12 hráčů):
Jméno Rok narození Oddíl Důvod
Horák Jan 2001 TJ Štefanydes
Polička MČech
Kupsa Matěj 2001 TJ Lanškroun KP
Vašková Marie 2002 ŠO Hlinsko Rapid
Zeman Daniel 2003 TJ Štefanydes
Polička MČech, ELO
Pavlíček Lukáš 2003 TJ Štefanydes
Polička ELO
Novotný Ondřej 2003 ŠO Hlinsko MČech
Ďuriančík Michal 2006 ŠK Svitavy MČR
Juchelka Marek 2006 2222 ŠK Polabiny MČR, MČech
Šulcová Tereza 2006 2222 ŠK Polabiny Rapid
Pešek Martin Jakub 2007 ŠO Hlinsko KP
Nejedlý Radek 2008 TJ CHS Chotěboř MČech
Jun Robert 2008 TJ CHS Chotěboř MČech
|