Listina talentů PDŠS 2015-2016
Pro období 22. 11. 2015 – 23. 11. 2016 jsou na listinu
talentů zařazováni hráči narození v roce 2000 a mladší.
- Účel
listiny talentů
Listina talentů PDŠS představuje seznam talentovaných
mladých šachistů, které se PDŠS rozhodl podporovat v šachovém růstu, a to
především z důvodu vzorné reprezentace Pardubického kraje.
Listina talentů PDŠS je rozdělena do dvou skupin:
1.
Skupina A - zahrnuje hráče, kteří patří do krajské
špičky a dosahují i republikových úspěchů.
2.
Skupina B - tvořena hráči širší krajské špičky, kteří
dosahují nadprůměrných výsledků i na republikových soutěžích.
- Sportovně
metodické zásady
Skupina A:
Skupina hráčů, která v uplynulé šachové sezóně
dosáhla výjimečných sportovních výsledků.
Výhody: v soutěžích mládeže PDŠS jednotlivců neplatí
startovné a platí maximálně poloviční startovné na soustředění talentované
mládeže PDŠS. KM PDŠS může nabídnout i další zvýhodnění těmto hráčům.
Kritéria opravňující automatické zařazení na krajskou
listinu talentů do skupiny A:
-
Umístění na MČR žáků D 10 - 16 v klasickém šachu 2015
do 10. místa (děvčata do 5. místa). Umístění na MČR HD 8 do 3. místa.
-
Na MČR žáků v rapid šachu 2015 do 3. místa
(chlapci i dívky).
-
MČech HD 10 - 16 2015 = postupující chlapci na MČR
tj. do 8. místa (děvčata celkově do 15. místa). Vítězové MČech do 8 let
(chlapci i dívky)
-
Splnění podmínek hodnoty ELA
Ročník: ELO ČR minimálně:
2007 H10 – 1300 D10 – 1251
2006 H10 – 1400 D10 – 1251
2005 H11 – 1500 D11 – 1351
2004 H12 – 1600 D12
– 1451
2003 H13 – 1700 D13 – 1551
2002 H14 – 1800 D14 – 1651
2001 H15 – 1900 D15 – 1751
2000 H16 – 2000 D16 – 1851
Splnění kteréhokoliv z těchto kritérií opravňuje k
zařazení na krajskou listinu talentů do skupiny A. Pokud by při lednovém, květnovém či zářijovém vyjití nové LOK
mládežník splňoval dané ELO kritérium, bude na listinu dodatečně zařazen.
Skupina B:
Druhá výběrová skupina, do které patří hráči, kteří ve
svých věkových kategoriích představují širší krajskou špičku.
Výhody: v soutěžích
mládeže PDŠS jednotlivců mají slevu 50 % na startovném.
Kritéria opravňující automatické zařazení na krajskou
listinu talentů do skupiny B:
-
Účast na MČR žáků 2015 H 10 - 16 v klasickém
šachu, umístění v první polovině startovního pole u dívek. Na MČR do 8
let umístění v TOP 10 (chlapci i dívky).
-
Na MČR žáků 2015 v rapid šachu do 10. místa
(chlapci i dívky).
-
MČech HD 10 – 16 2015 = do 20. místa (děvčata celkově
do 25. místa). Na MČech do 8 let umístění v TOP 5 chlapci, v TOP 10
dívky.
-
Krajský přebor mládeže 2015 – 1. místo
-
Splnění podmínek hodnoty ELA
Ročník: ELO ČR minimálně:
2007 H09 – 1251 D09 – 1250
2006 H10 – 1300 D10 – 1251
2005 H11 – 1400 D11 – 1300
2004 H12 – 1500 D12
– 1351
2003 H13 –
1600 D13 – 1451
2002 H14 –
1700 D14 – 1551
2001 H15 –
1800 D15 – 1651
2000 H16 – 1900 D16 – 1751
Splnění kteréhokoliv z těchto kritérií opravňuje k
zařazení na krajskou listinu talentů do skupiny B. Pokud by při lednovém, květnovém či zářijovém vyjití nové LOK
mládežník splňoval dané ELO kritérium, bude na listinu dodatečně zařazen.
- Složení Listiny talentů PDŠS ke
dni 5. 5. 2016
Skupina
A (14 hráčů):
Jméno Rok
narození Oddíl Důvod
Tulis Jan 2000 TJ Štefanydes
Polička MČech
Prokop Matěj 2000 ŠK Rapid Pardubice MČech
Půlpán Matěj 2001 2222 ŠK Polabiny ELO, Rapid
Ludvík Tomáš 2002 2222 ŠK Polabiny ELO
Říha Vojtěch 2002 ŠO Hlinsko MČech, ELO
Švanda Ondřej 2003 TJ Štefanydes
Polička MČR, ELO, Rapid
Jiroušek Jan 2004 2222 ŠK Polabiny ELO
Jun Rudolf 2005 TJ CHS Chotěboř ELO
Jareš Michal 2005 Šachový spolek Ž.
hory ELO
Švanda Adam 2005 TJ Štefanydes
Polička ELO
Ďuriančík Michal 2006 TJ Štefanydes
Polička MČech
Stoček Martin 2006 2222 ŠK Polabiny MČech
Pilař Vít 2006 2222 ŠK Polabiny MČech, ELO
Brožka Karel 2008 TJ Sokol Zaječice MČech
Skupina B (12 hráčů):
Jméno Rok
narození Oddíl Důvod
Žejdlík Patrik 2000 2222 ŠK Polabiny MČech
Šmajzrová Veronika 2001 ŠK Ústí nad Orlicí Rapid
Vašková Marie 2002 ŠO Hlinsko MČech, Rapid
Pavlíček Lukáš 2003 TJ Štefanydes
Polička MČech, MČR
Zeman Daniel 2003 TJ Štefanydes
Polička MČech, KP, ELO
Holásková Veronika 2003 ŠK Ústí nad Orlicí Rapid
Novotný Ondřej 2003 ŠO Hlinsko ELO
Ročňák Michal 2003 ŠO Hlinsko ELO
Ret Adam Josef 2005 2222 ŠK Polabiny MČech
Juchelka Marek 2006 2222 ŠK Polabiny MČech
Třasáková Adéla 2006 2222 ŠK Polabiny MČech
Nejedlý Radek 2008 TJ CHS Chotěboř Mčech
|