Poslední aktualizace

Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Czech Open 2002 - výsledky hlavních turnajů 28.07.02

Po více než týdenním zápolení skončily všechny hlavní turnaje pardubického šachového festivalu, kterých se zúčastnilo takřka 1250 šachistů z celé řady zemí celého světa.

New Page 1

Na šachovém festivalu Czech Open 2002 skončily všechny hlavní turnaje, které přivedly na start celkem 1241 hráčů. Jako obvykle v nich na čele bylo vidět především hráče postsovětských republik, naši se však mezi nimi neztratili a dali o sobě také docela vědět.

Komerční banka Open

Ve velmistrovském turnaji svedlo urputné boje 310 hráčů z třiceti zemí a to jak o prvenství, tak o umístění - mezi nimi však bylo pouhých 78 českých zástupců. O první místo se nakonec rozdělilo celkem 7 hráčů se sedmi body, přičemž zlatou medaili si odnesl ukrajinský Vladislav Borovikov, stříbro maďarský Peter Acs a bronz náš Zbyněk Hráček. V zástupu patnácti 6,5 bodových hráčů se umístili na 16 místě David Navara a na 21 místě Petr Neuman. Ze zástupců kraje nejlépe skončili Petr Hába na 24 místě a Michal Konopka na 38 místě (oba 6 bodů), 5,5 bodu získal Jan Votava na 54 místě a na pěti bodech skončili 98 Jan Bernášek, 100 Viktor Láznička, 107 Pavel Kárník a 113 Jiří Lechtynský.

Telecom Open

Ratingový turnaj přivedl na start rekordních 413 hráčů z 32 zemí, mezi nimiž se prezentovalo 118 českých zástupců. Palmu vítězství si odnesl bulharský zástupce Andrey Zhigalko s 8 body před litevcem Sejgejcem Klimakovsem a dalším bulharským zástupcem Andrejem Kovalevem (oba 7,5 bodu). Z českých zástupců nejlépe dopadli Jan Turner na 5 místě, Sergej Petuchov na 7 a Lukáš Kačmařík na 13 místě (všichni 7 bodů). Ze zástupců kraje si kromě Petuchova nejlépe vedli 6,5 bodoví Marian Sabol na 17 místě a Radek Kaderka na 32 místě a 5,5 bodu získali Lukáš Hurt na 81 a Oldřich Lorenc na 84 místě.

Kontax Open

Výkonnostní turnaj sehrálo 232 hráčů z 18 zemí, mezi nimiž bylo 115 českých zástupců. V turnaji dominoval pardubický Michal Novotný, který získal plný počet 9 bodů a svým pronásledovatelům unikl o plné dva body !! Na druhém místě skončil Petr Budil a na třetím Denis Livenets z Ruska - oba 7 bodů, které získal i čtvrtý v pořadí Antonín Malý. Zástupcům kraje se (až na vítěze) příliš nedařilo - s pěti body skončili Kristýna Stodolová na 56, Milan Kotva na 57, Marek Prokůpek na 70, Ladislav Jambor na 73, David Karaba na 94 a Vladislav Hybl na 99 místě.

Kavárna Evropa Open

286 hráčů z 23 zemí, mezi nimi 131 českých zástupců, změřilo své síly v amatérském turnaji. V něm se nejlépe dařilo dívkám, které obsadily prvá dvě místa - zlato patří slovince Simoně Ursic s 8 body a stříbro naší Ivetě Reitingerové se 7,5 body Až na třetí příčce skončil první z "mužů" - Mike Bucholz z Německa (rovněž se 7,5 body). Se sedmi body se v popředí umístili i čtvrtý Miloš Huettner, pátý Vladimír Kosina, sedmý Martin Škroch, osmý Jaroslav Kubín a jedenáctý Jakub Netušil.

Plynostav Open

Doplňující bleskový turnaj jednotlivců se hrál švýcarským systémem na 9 kol s postupem prvních 64 hráčů do  dalších vyřazovacích kol, hraných KO systémem. Vítězem se stal IM Hasangatin před IM Lingnauem, třetí skončil GM Movsesian. Z krajských zástupců to nejdále dotáhli Kolomazník, Veselý a Krupková, kteří skončili ve druhém kole, už v prvním kole vypadli Vodička, Mojžíš, Just a Třasák, na finale pak vůbec nedosáhli Hodač, Beneš, Červený, Šebek, Levon Movsesian a Radim Petružálek.

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.