Poslední aktualizace

Optimalizováno pro
  Internet Explorer 5.0

Czech Open 2002 - doprovodné turnaje 20.07.02

Na mamutím šachovém festivalu Czech Open v Pardubicích již skončily všechny doprovodné turnaje - turnaj čtyřčlenných družstev, vedlejší otevřený turnaj (oba se zápočtem na FIDE), maraton v bleskové hře, turnaj v aktivním šachu, turnaj ve Fischerově šachu, řešitelská soutěž i turnaj čtyřčlenných družstev mládeže.

New Page 1

Hlavní turnaje třináctého ročníku největšího šachového festivalu - Czech Open 2002 - byly letos doplněny celou řadou nových doprovodných turnajů. Kromě již víceméně obvyklých soutěží to byly i turnaje v Holanďanech, Fischerově šachu nebo řešitelská soutěž. Ve většině těchto doprovodných soutěží převažovali (početně i výkonnostně) především hráči bývalého sovětského imperia, zato účast hráčů Pardubického kraje na nich byla velice nízká, až skoro mizivá.

Soutěž družstev

Účast 49 družstev byla nečekaně vysoká, o kvalitu soutěže se však starali především zahraniční účastníci, čeští zástupci na medailové posty neměli nárok. Nejlepší české družstvo Bohemians Praha skončilo až na pátém místě, ze zástupců kraje se nejlépe umístila družstva Infinity Pardubice A devátém, Eurocomp Autoskla Pardubice na desátém a Infinity Pardubice B na dvanáctém místě.

Ratingový turnaj

Ze 72 účastníků tohoto turnaje bylo pouhých 17 českých zástupců a ti ani zdaleka nepatřili k těm nejlepším. V záplavě cizinců se nejlépe umístili pardubičtí hráči Josef Sýkora na 14 místě, Jiří Korol na 17 místě a Stanislav Foglar na 28 místě, přičemž na litomyšlského Víta Valentu vyšla 20 příčka.

Bleskový maraton

Startovní pole devadesáti vytrvalců tvořili tentokrát jak chrti na ceny, tak řada mladých hráčů, kteří si chtěli vyzkoušet, co všechno u šachu vydrží. Na bronzovou medaili dosáhl klatovský Petr Neuman, z hráčů pardubického kraje se nejlépe umístili Michal Novotný z Polabin Pardubice na velice pěkném 13 místě, Martin Škorpík z Poličky na 21 místě a Tomáš Lorenc ze Synthesie Pardubice na 26 místě.

Rapid šach

V početném poli 226 hráčů se prosadili i čeští zástupci - Jiří Štoček obsadil 6 místo, Pavel Blatný 8 místo a Marek Vokáč 11 místo. Zástupci našeho kraje už tak úspěšní nebyli - Tomáš Lorenc ze Synthesie Pardubice byl na 77 místě, David Efler z Infinity Pardubice skončil na 85 místě a Sergej Petuchov ze stejného oddílu skončil na 89 místě.

Holanďany

Premiérového ročníku se zúčastnilo 25 dvojic, mezi nimiž hráli prim hráči našeho nejbližšího severního souseda - Hradce Králové, kteří vysbírali všechny medaile. Ze skromné účasti našeho kraje dopadla nejlépe dvojice Štefanides Polička, která obsadila 12 místo.

Fischerovy šachy

Třicet hráčů na premiéře Fischerových šachů bylo silně nevyrovnaných - od velmistrů až po hráče bez VT. Z českých hráčů nejlépe skončil GM Petr Blatný na bronzové příčce, jediný zástupce našeho kraje Vladimír Novák se musel spokojit až s 23 místem.

Řešitelská soutěž

V řešitelské soutěži za účasti 13 soutěžících kralovali čeští zástupci, kteří obsadili všechna čelná místa, náš kraj v této soutěži zastoupení neměl.

Soutěž družstev mládeže

Oproti předstartovním prognózám se turnaje zúčastnilo plných 23 družstev, česká účast však byla hodně skromná - pouhých osmi zástupců. Z nich však dosáhli na stříbrnou příčku mladí Plzeňáci, z krajských družstev skončilo ŠK Kámen Chotěboř na 12 místě, Lokomotiva Česká Třebová na 15 místě a Jiskra Litomyšl na 16 místě.

Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera.