27.12.2019
Poslední aktualizace
Optimalizováno pro
Internet Explorer 5.0
Ve dnech 19.-21.dubna 2019 se ve Frýdku-Místku hrálo závěrečné trojkolo Extraligy ŠSČR ročníku 2018/19. V pátek GASCO Pardubice nedokázalo vyzrát na Turnov a po prohře 3:5 se mu medaile začaly vzdalovat. V sobotu se však vzepjalo k velkému výkonu a po dlouhém boji zvítězilo nad 1.Novoborským ŠK 4,5:3,5, když kuriozitou zápasu bylo vítězství Sergeje Movsesiana v koncovce jezdce a střelce proti samotnému králi přesně v 50-tém tahu !! Nedělní vítězství nad Unichess Praha A v poměru 4,5:3,5 díky další ztrátě 1.Novoborského ŠK znamenalo pro GASCO Pardubice zisk druhého místa a stříbrných medailí - Blahopřejeme !!! Další výsledky: pátek: Labortech Ostrava - Slavoj Poruba 2,5:5,5, 1.Novoborský ŠK - Unichess Praha A 6:2, Moravská Slavia Brno - Duras Brno 4:4, Český Těšín - BŠŠ Frýdek-Místek 2,5:5,5, Unichess Praha B - Lysá n/L. 0,5:7,5. sobota: Labortech Ostrava - Unichess Praha B 4,5:3,5, Slavoj Poruba - Lysá n/L. 3,5:4,5, Unichess Praha A - Turnov 2,5:5,5, Moravská Slavia Brno - Český Těšín 4:4, Duras Brno - BŠŠ Frýdek-Místek 3,5:4,5. neděle: Lysá n/L. - Labortech Ostrava 4,5:3,5, Unichess Praha B - Slavoj Poruba 2,5:5,5, Turnov - 1.Novoborský ŠK 4:4, BŠŠ Frýdek-Místek - Moravská Slavia Brno 5:3, Český Těšín - Duras Brno 2:6. Vítězem Extraligy ŠSČR družstev pro sezonu 2018/19 se stalo družstvo Výstaviště Lysá n/L. , druhé místo si vybojovalo GASCO Pardubice a až třetí skončil mnohonásobný Mistr ČR 1.Novoborský ŠK, poslední dvě místa obsadili a Extraligu opouštějí Slavoj Český Těšín a Unichess Praha B .
EXTRALIGA 2018/2019
VÝSLEDKY 9.
KOLA HRANÉHO 19. 04. 2019
Labortech
Ostrava – ŠK Slavoj Poruba
1. Novoborský ŠK – Siesta Solution Unichess A
Rozhodčí: Kudla
Richard
Rozhodčí: Krejnický Jiří
1.
Miton K.
C
2593
1/2
Kempinski R.
C
2575
1.
Navara D.
2733
1/2
Nguyen T.
H
2547
2.
Kočiščák J.
2496
1/2
Markowski T.
C
2544
2.
Gujrathi V.
C
2717
1/2
Michalík P.
2577
3.
Jakubiec A.
C
2474
1/2
Bobras P.
C
2484
3.
Ragger M.
C
2687
1:0
Černoušek L.
2438
4.
Velička P.
2434
0:1
Cvek R.
2524
4.
Láznička V.
2666
1/2
Jurčík M.
C
2494
5.
Rašík V.
2468
1/2
Kaňovský D.
2425
5.
Krejčí J.
2588
1/2
Rýdl J.
2428
6.
Koziol K.
C
2280
1/2
Londýn R.
2412
6.
Babula V.
2549
1:0
Sysel J.
1769
7.
Krajina A.
2126
0:1
Bureš J.
2384
7.
Žilka Š.
2534
1:0
Šimek P.
2296
8.
Bachořík O.
2143
0:1
Caletka R.
2280
8.
Kriebel T.
2514
1:0
Kovář V.
2231
2.5 : 5.5
6 : 2
Moravská Slavia
Brno – ŠK DURAS BVK Královo Pole
Slavoj Český Těšín – Beskydská šachová škola
Rozhodčí: Kudla
Richard
Rozhodčí: Sikora Jan
1.
Balogh C.
C
2610
1/2
Sadzikowski D.
C
2523
1.
Molenda M.
C
2383
1/2
Zhigalko A.
C
2546
2.
Heberla B.
C
2553
1:0
Shengelia D.
C
2530
2.
Straka V.
2366
0:1
Azarov S.
C
2595
3.
Tazbir M.
C
2540
1/2
Ponížil C.
2501
3.
Mroziak M.
C
2375
0:1
Fedorov A.
C
2563
4.
Polák T.
2528
1/2
Blahynka M.
2422
4.
Piesik P.
C
2420
1/2
Zwardoň V.
2458
5.
Blatný P.
2326
1:0
Roubalík J.
2417
5.
Langner L.
2375
1/2
Rausis I.
2653
6.
Vojta T.
2369
0:1
Červený M.
2343
6.
Mrázek L.
2364
1/2
Rojíček V.
2386
7.
Obšivač J.
2285
1/2
Chytilek R.
2331
7.
Hollan M.
2387
0:1
Jasný S.
2347
8.
Vymazal B.
2367
0:1
Vyskočil N.
2286
8.
Kawulok M.
2179
1/2
Vesselovsky S.
2335
4 : 4
2.5 : 5.5
GASCO Pardubice
– ŠK ZIKUDA Turnov
Siesta Solution Unichess B – Výstaviště Lysá
nad Labem
Rozhodčí:
Sikora Jan
Rozhodčí: Krejnický Jiří
1.
Matlakov M.
C
2692
1/2
Rodshtein M.
C
2689
1.
Vávra P.
2359
0:1
Nabaty T.
C
2683
2.
Movsesian S.
C
2637
1/2
Ftáčník L.
C
2516
2.
Jurčík M.
C
2335
0:1
Najer E.
C
2667
3.
Hráček Z.
2585
1:0
Cyborowski L.
C
2517
3.
Slovák K.
H
2247
0:1
Landa K.
C
2620
4.
Štoček J.
2563
0:1
Šimáček P.
2471
4.
Vrbata Z.
2342
0:1
Plát V.
2535
5.
Votava J.
2518
1/2
Vykouk J.
2441
5.
Petrová K.
2256
0:1
Oral T.
2516
6.
Neuman P.
2397
0:1
Kraus T.
2456
6.
Šlampa J.
2253
0:1
Kislinsky A.
2429
7.
Půlpán J.
2418
1/2
Vlasák L.
2415
7.
Bartoš J.
2178
1/2
Meduna E.
2380
8.
Petr M.
2463
0:1
Čech P.
2326
8.
Kozák M.
H
2174
0:1
Priehoda V.
2360
3 : 5
0.5 : 7.5
TABULKA PO 9. KOLE
Poř.
Družstvo
Záp
V
R
P
Body
Skóre
Výhry
1.
Výstaviště Lysá
nad Labem
9
8
1
0
25
49.5
:
22.5
33
2.
1. Novoborský ŠK
9
8
0
1
24
53
:
19
36
3.
GASCO Pardubice
9
7
0
2
21
46.5
:
25.5
29
4.
ŠK ZIKUDA Turnov
9
6
2
1
20
41
:
31
23
5.
Beskydská
šachová škola
9
3
3
3
12
39.5
:
32.5
25
6.
Siesta Solution
Unichess A
9
3
2
4
11
37.5
:
34.5
19
7.
Moravská Slavia
Brno
9
2
4
3
10
34
:
38
12
8.
ŠK DURAS BVK
Královo Pole
9
3
1
5
10
30
:
42
13
9.
ŠK Slavoj Poruba
9
2
2
5
8
33
:
39
12
10.
Labortech
Ostrava
9
2
1
6
7
29.5
:
42.5
11
11.
Siesta Solution
Unichess B
9
1
0
8
3
16.5
:
55.5
4
12.
Slavoj Český
Těšín
9
0
2
7
2
22
:
50
5
EXTRALIGA 2018/2019
VÝSLEDKY 10.
KOLA HRANÉHO 20. 04. 2019
Labortech
Ostrava – Siesta Solution Unichess B
ŠK Slavoj Poruba – Výstaviště Lysá nad Labem
Rozhodčí: Kudla
Richard
Rozhodčí: Sikora Jan
1.
Miton K.
C
2593
1/2
Vávra P.
2359
1.
Kempinski R.
C
2575
1/2
Nabaty T.
C
2683
2.
Kočiščák J.
2496
1/2
Jurčík M.
C
2335
2.
Markowski T.
C
2544
0:1
Najer E.
C
2667
3.
Biolek R.
2442
1:0
Pařízek V.
H
2252
3.
Bobras P.
C
2484
1/2
Landa K.
C
2620
4.
Jakubiec A.
C
2474
1/2
Vrbata Z.
2342
4.
Cvek R.
2524
0:1
Plát V.
2535
5.
Velička P.
2434
1/2
Řehořek M.
2298
5.
Kaňovský D.
2425
1/2
Oral T.
2516
6.
Rašík V.
2468
1/2
Petrová K.
2256
6.
Londýn R.
2412
1/2
Kislinsky A.
2429
7.
Talla V.
2405
0:1
Šlampa J.
2253
7.
Bureš J.
2384
1:0
Šuráň J.
2401
8.
Koziol K.
C
2280
1:0
Kozák M.
H
2174
8.
Sosna J.
2335
1/2
Meduna E.
2380
4.5 : 3.5
3.5 : 4.5
1. Novoborský
ŠK – GASCO Pardubice
Siesta Solution Unichess A – ŠK ZIKUDA Turnov
Rozhodčí:
Krejnický Jiří
Rozhodčí: Krejnický Jiří
1.
Navara D.
2733
1/2
Matlakov M.
C
2692
1.
Nguyen T.
H
2547
0:1
Rodshtein M.
C
2689
2.
Gujrathi V.
C
2717
0:1
Movsesian S.
C
2637
2.
Michalík P.
2577
1/2
Ftáčník L.
C
2516
3.
Ragger M.
C
2687
1/2
Hráček Z.
2585
3.
Černoušek L.
2438
1:0
Cyborowski L.
C
2517
4.
Láznička V.
2666
1/2
Štoček J.
2563
4.
Bernášek J.
2484
1:0
Šimáček P.
2471
5.
Krejčí J.
2588
1/2
Votava J.
2518
5.
Jurčík M.
C
2494
0:1
Vykouk J.
2441
6.
Babula V.
2549
1:0
Neuman P.
2397
6.
Rýdl J.
2428
0:1
Kraus T.
2456
7.
Žilka Š.
2534
1/2
Půlpán J.
2418
7.
Šimek P.
2296
0:1
Vlasák L.
2415
8.
Kriebel T.
2514
0:1
Petr M.
2463
8.
Kovář V.
2231
0:1
Čech P.
2326
3.5 : 4.5
2.5 : 5.5
Moravská Slavia
Brno – Slavoj Český Těšín
ŠK DURAS BVK Královo Pole – Beskydská šachová
škola
Rozhodčí: Kudla
Richard
Rozhodčí: Sikora Jan
1.
Balogh C.
C
2610
0:1
Molenda M.
C
2383
1.
Sadzikowski D.
C
2523
0:1
Zhigalko A.
C
2546
2.
Heberla B.
C
2553
1/2
Straka V.
2366
2.
Shengelia D.
C
2530
0:1
Azarov S.
C
2595
3.
Polák T.
2528
1:0
Mroziak M.
C
2375
3.
Ponížil C.
2501
1/2
Antoniewski R.
C
2500
4.
Nayhebaver M.
C
2464
1/2
Piesik P.
C
2420
4.
Blahynka M.
2422
1/2
Zwardoň V.
2458
5.
Vojta T.
2369
1:0
Langner L.
2375
5.
Roubalík J.
2417
0:1
Rausis I.
2653
6.
Obšivač J.
2285
1/2
Mrázek L.
2364
6.
Červený M.
2343
1:0
Rojíček V.
2386
7.
Vymazal B.
2367
0:1
Hollan M.
2387
7.
Chytilek R.
2331
1/2
Szotkowski J.
2380
8.
Pýchová N.
2165
1/2
Miturová M.
2230
8.
Vyskočil N.
2286
1:0
Novosadová K.
2225
4 : 4
3.5 : 4.5
TABULKA PO 10. KOLE
Poř.
Družstvo
Záp
V
R
P
Body
Skóre
Výhry
1.
Výstaviště Lysá
nad Labem
10
9
1
0
28
54
:
26
35
2.
1. Novoborský ŠK
10
8
0
2
24
56.5
:
23.5
37
3.
GASCO Pardubice
10
8
0
2
24
51
:
29
31
4.
ŠK ZIKUDA Turnov
10
7
2
1
23
46.5
:
33.5
28
5.
Beskydská
šachová škola
10
4
3
3
15
44
:
36
28
6.
Siesta Solution
Unichess A
10
3
2
5
11
40
:
40
21
7.
Moravská Slavia
Brno
10
2
5
3
11
38
:
42
14
8.
Labortech
Ostrava
10
3
1
6
10
34
:
46
13
9.
ŠK DURAS BVK
Královo Pole
10
3
1
6
10
33.5
:
46.5
15
10.
ŠK Slavoj Poruba
10
2
2
6
8
36.5
:
43.5
13
11.
Slavoj Český
Těšín
10
0
3
7
3
26
:
54
7
12.
Siesta Solution
Unichess B
10
1
0
9
3
20
:
60
5
Závěrečné
11.kolo
11.1
12
Vystaviste Lysa nad
Labem
4,5 - 3,5
1
Labortech Ostrava
1
GM
Nabaty Tamir
2683
0 : 1
FM
Kočiščák Jiří
2496
2
GM
Najer Evgeniy
2667
1 : 0
IM
Biolek Richard
2442
3
GM
Landa Konstantin
2620
1 : 0
GM
Velička Petr
2434
4
GM
Plát Vojtěch
2535
½:½
GM
Rašík Vítězslav
2468
5
GM
Oral Tomáš
2516
0 : 1
FM
Koziol Kamil
2280
6
GM
Kislinsky Alexey
2429
½:½
Skalský Alexandr
2071
7
GM
Meduna Eduard
2380
1 : 0
WIM
Richterová
Nataša
2218
8
IM
Priehoda
Vítězslav
2360
½:½
Krajina Aleš
2126
11.2
11
Siesta Solution
Unichess B
2,5 - 5,5
2
SK Slavoj Poruba
1
IM
Vávra Pavel
2359
0 : 1
GM
Kempinski Robert
2575
2
FM
Jurčík Martin
2335
½:½
GM
Markowski Tomasz
2544
3
FM
Slovák Kilián
2247
0 : 1
GM
Bobras Piotr
2484
4
FM
Pařízek Vojtěch
2252
0 : 1
GM
Cvek Robert
2524
5
FM
Vrbata Zbyněk
2342
1 : 0
FM
Londýn Radek
2412
6
Řehořek Martin
2298
0 : 1
IM
Bureš Jaroslav
2384
7
WIM
Petrová Kristýna
2256
½:½
FM
Caletka Radomír
2280
8
Šlampa Jan
2253
½:½
IM
Sosna Jan
2335
11.3
10
SK ZIKUDA Turnov
4,0 - 4,0
3
1. Novoborsky SK
1
GM
Rodshtein Maxim
2689
1 : 0
GM
Navara David
2733
2
GM
Ftáčník Lubomír
2516
½:½
GM
Gujrathi Vidit
2717
3
GM
Cyborowski
Lukasz
2517
½:½
GM
Ragger Markus
2687
4
GM
Šimáček Pavel
2471
½:½
GM
Láznička Viktor
2666
5
IM
Vykouk Jan
2441
½:½
GM
Krejčí Jan
2588
6
IM
Kraus Tomáš
2456
½:½
GM
Babula Vlastimil
2549
7
FM
Vlasák Lukáš
2415
½:½
GM
Žilka Štěpán
2534
8
IM
Čech Pavel
2326
0 : 1
IM
Kriebel Tadeáš
2514
11.4
9
GASCO Pardubice
4,5 - 3,5
4
Siesta Solution
Unichess A
1
GM
Matlakov Maxim
2692
½:½
GM
Nguyen Thai
2547
2
GM
Movsesian Sergei
2637
½:½
GM
Michalík Peter
2577
3
GM
Hráček Zbyněk
2585
½:½
IM
Černoušek Lukáš
2438
4
GM
Štoček Jiří
2563
½:½
GM
Bernášek Jan
2484
5
GM
Votava Jan
2518
½:½
GM
Jurčík Marián
2494
6
GM
Neuman Petr
2397
½:½
FM
Rýdl Jiří
2428
7
IM
Půlpán Jakub
2418
1 : 0
FM
Šimek Petr
2296
8
GM
Petr Martin
2463
½:½
Kovář Vojtěch
2231
11.5
8
Beskydska sachova
skola
5,0 - 3,0
5
Moravska Slavia Brno
1
GM
Azarov Sergei
2595
½:½
GM
Balogh Csaba
2610
2
GM
Fedorov Aleksei
2563
½:½
GM
Heberla
Bartolomiej
2553
3
GM
Antoniewski
Rafal
2500
½:½
GM
Tazbir Marcin
2540
4
IM
Zwardoň Vojtěch
2458
½:½
GM
Polák Tomáš
2528
5
GM
Rausis Igors
2653
1 : 0
FM
Vojta Tomáš
2369
6
IM
Szotkowski Jakub
2380
½:½
FM
Obšivač Josef
2285
7
FM
Rabatin Jakub
2291
1 : 0
Vymazal
Bronislav
2367
8
WIM
Novosadová
Kristýna
2225
½:½
FM
Holemář David
2258
11.6
7
Slavoj Cesky Tesin
2,0 - 6,0
6
SK DURAS BVK Kralovo
Pole
1
FM
Molenda Marcin
2383
½:½
GM
Sadzikowski
Daniel
2523
2
FM
Straka Vojtěch
2366
0 : 1
GM
Shengelia David
2530
3
IM
Piesik Piotr
2420
½:½
IM
Ponížil Cyril
2501
4
IM
Langner Ladislav
2375
½:½
IM
Blahynka Martin
2422
5
FM
Mrázek Lumír
2364
0 : 1
Roubalík Jakub
2417
6
FM
Hollan Martin
2387
½:½
IM
Červený Martin
2343
7
Kawulok Marek
2179
0 : 1
IM
Chytilek Roman
2331
8
WIM
Miturová
Magdaléna
2230
0 : 1
IM
Vyskočil Neklan
2286
Závěrečná
tabulka po 11.kole
Poř.
St.č.
Družstvo
Partie
+
=
-
PH 1
PH 2
PH 3
1
12
Vystaviste Lysa
nad Labem
11
10
1
0
31
58,5
19
2
9
GASCO Pardubice
11
9
0
2
27
55,5
16
3
3
1. Novoborsky SK
11
8
1
2
25
60,5
19
4
10
SK ZIKUDA Turnov
11
7
3
1
24
50,5
14,5
5
8
Beskydska
sachova skola
11
5
3
3
18
49
15
6
6
SK DURAS BVK
Kralovo Pole
11
4
1
6
13
39,5
9,5
7
4
Siesta Solution
Unichess A
11
3
2
6
11
43,5
10,5
8
2
SK Slavoj Poruba
11
3
2
6
11
42
8,5
9
5
Moravska Slavia
Brno
11
2
5
4
11
41
7
10
1
Labortech
Ostrava
11
3
1
7
10
37,5
7,5
11
7
Slavoj Cesky
Tesin
11
0
3
8
3
28
3,5
12
11
Siesta Solution
Unichess B
11
1
0
10
3
22,5
3
Jakékoliv připomínky posílejte na adresu webmastera .